bebeklerde ateş kaç derece olunca fitil veriyorsunuz?!

buhar soruyor: 2

merhaba arkadaşlar..
karma aşımızı olduk lakin sadece iki doz vuruldu 3. aşı kalmamış gelecek ay yapalım dediler problem olurmu sizce?
aşı olunca ateşi çıktı biraz kızımın 37.8 lere kadar bizde panik yapıp yarım fitil verdik ama sonra biraz pişman oldum açıkcası  bekleseydik geçerdi sanki diye ?
siz kaça yükselince fitil veriyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


eczevrim

ben kulaktan ölçümlerde (1 derece yüksek ölçer..asıl değer için 39 ölçüldüyse 1 çıkartıp 38 olarak değerlendireceksiniz) 38.5in üstüne fitil veriyorum çünkü ailede havale öyküsü var ama bunun altında 4 saat arayla iki farklı ateş düşürücüyü kullanıyorum..kızımın ateşi çok inatçı oluyor çünkü..calpolle ibufen türevi kombin kullanıyorum..gece fitil kurtarıcı oluyor 


inci_yarenecem

Arkadaşlar 14 şubatta kızıma 2.ayındaki aşılar yapıldı. 5li karma, tetanoz ve verem aşısı. doktorumuz eve gidince calpol ver yeter dedi ama fitilde yazıyorum dedi. bebeğinin ateşi 37.5 olunca şuruba devam et dedi. fitili havale evresine geçerken yapmamız gerekirmiş ve fitilinde yarısını. fitil her ateşlenmede verilmemeliymiş. bazı arkadaşlar her ateşinde veriyorum demiş. her ateşte çocuğa fitil verilirse vücut alışkanlık haline gelir.
ben aşı olduğu gün eve gelince yarım ölçek calpol verdim. baktım ateşi yok. gece yatarkende verdim. ertesi gün 1 çay kaşığı verdim 1 defa. 3.günde 1 çay kaşığı vereceğim. bu aşılarda 3 gün önemli. bebeklerinizi düşünüyorsanız fitil vermeyin sakın her durumda.
aşılarında gününün geçiktirilmemesi gerekiyormuş hemşiremizin dediğine göre. ya o zamana kadar bebeğin virüs kaparsa.
Cevaplamak için Üye ol