İstanbuldaki iyi devlet ilkokuluları

banukaya soruyor: 10

Merhabalar,

Levent 'te özel bir bankada çalışıyorum .Bu yıl ilkokula başlayacak kızım için levent civarı yada göztepe civarlarında iyi bir pilot okul arıyorum.Tavsiyeleriniz benim için çok mühim .Deneyimlerinizden yararlanıp fikirleriniz ialmak isterim.Sevgiler...

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


Ebru_A

Biz Orgeneral Kami Güzey'e (Etiler) Anaokulu bir sene ve 1. sınıf 1 dönem devam etmiştik. Çok güzel okuldur. Devlet okulu ile alakası yoktur, bazı özellerin yanında lüx kalır. Ama ilkokul 1'de öğretmenle uyuşamayıp ayrıldık.

Bir arkadaşım da Levent  Lüffi Banat'a gönderdi, onlar çok memnun devam ediyor.

İlkokul için okul değil öğretmen araştırın. Okul çok güzel olabiliyor, ama öğretmen iyi değilse kalamıyorsunuz.


banukaya

Teşekkürler ebru hanım.Lütfi Banat benimde tercihlerim arasında ama çalışan bir anne olunca öğretmen tavsiyesi alabileceğim veli profilini bulabilmem çok zor oluyor maalesef ki.


Ebru_A

En zoru öğretmen bulmak, bunun için  okulların facebook sayfasından velilerle iletişim kurabilirsiniz, ya da okullar açık olduğu zamanda okul çıkışına gidip velilerle konuşabilirsiniz. Biraz casusluk gerektiriyor bu iş :) Ama inanın olay öğretmende bitiyor. İyi öğretmenlerin sınıfı kalabalık oluyor. Müdüre sınıf mevcutlarını sorabilirsiniz. Kolay gelsin.


banukaya

Fikirleriniz için tekrar teşekkür ederim Ebru Hanım :) Karşıdaki Göztepe ilkokulu da bir başka seçeneğimdi.Orda zaten bazı öğretmenler için iyi bağış istiyorlarmış.Sanırım istedikleri rakamlara bakarak iyi öğretmen araştırmasına gerek kalmayacak gibi.


ayazlali

Ben de çocuğumu devlet okuluna göndermeyi düşünüyorum. Bu sistem yasal mı? Yani en çok para verenin devlet okulunda en iyi öğretmeni seçmesi? Bana haksızlık gibi geliyor. Ben olsam şikayet ederdim okulun bu haksız uygulamasını.Ebru_A

Şikayet ederseniz hepten de açıkta kalabilirsiniz. Ben okula bağış yapmayı yanlış bulmuyorum. Devlet ödeneği kısıtlı, bağış almayan okulların hali içler acısı, kokudan tuvaletlere girilmiyor Servisleri denetlenmiyor, çocukların başına gelmeyen kalmıyor. Bağışı öğretmene değil, çocuğunuzun sağlıklı ve güvenli bir ortamda bulunması için okula yapıyorsunuz.


ayazlali

Tabii ki. Okula bagis yapmak baska, okula yapilan bagis miktarina gore cocugunuzun ozel muamele (daha iyi ogretmen) almasi baska, ben ikincisi haksizlik diyorum. Okula bagis yaptiginiz zaman en azindan o okulun tum cocuklari temiz tuvaletlerden yararlaniyor. Aslinda gercekten hicbir cocuga haksizlik olmamasi icin o bagislarin okula degil milli egitim bakanligina yapilmasi lazim. Neyse, siz de egitim sisteminin sorunlarini cozmeye degil, cocugunuza iyi bir ogretmen bulmaya calisiyorsunuz, sizi de anliyorum. Kolay gelsin, umarim iyi bir ogretmen bulursunuz.


bilgibildirilir

Ben de önce öğretmenle görüşülmeli fikrinize katılıyorum ama önemli bir konu:  Bazı müdürlerin (az bir kısmı tabi ki) okulundaki anaokulu kapansın diye özellikle bir duyuru reklam vs yapmadığını da biliyorum. O yüzden eninde sonunda okul ziyaret edilip öğretmenle görüşülmeli. Ondan sonra da güven duyulduysa işine çok karışmadan süreç takip edilmeli. 

Makul bir ödeme istenmesi de anlayışla karşılanmalı. Çünkü tv de herşey ücretsiz diyenler maalesef okullara yardım falan yapmıyormuş. Öğretmenlere sorduğunuzda kalem kalem ne için istendğini size anlatıyorlar zaten. Müdür istiyorsa da takip edecekseniz ona sormalısınız.

Göztepe Demişsiniz ben de Anaokulu için (Tüccarbaşı) Kazım Karabekir Anaokulu bir seçenek olabilir diyorum. Haşmetli okul. Tabi bölgenizdekileri de aynı şekilde irdelemelisiniz. Anaokulunu kendiniz gidip değerlendirmeniz en iyisi. Yorulmadan ekmek yok :))calve14

Okul işini ne yaptınız merak ettim? 


munisal

Okul işini ne yaptınız merak ettim?  Ben de Merak ettim :))Cevaplamak için Üye ol