kepce kulak sorunu

sibel_a soruyor: 10

bu ara bebegımın kulaklarına uzuluyorum.. cıddı cıddı kepce olacak sanırım mutsuzum.. doktora gostersem kepce olmaması ıcın bır cozum var mı?  mutlaka bu sorunu yasayanlar vardır? bır yontem var mı acaba?  engellemek duzelır mı ???

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


CokBilmis

Kuzenim 18 yaşında kulak ameliyatı oldu. Basit bir ameliyat. Şu anda kulakları harika görünüyor. Ameliyatlı olduğu kesinlikle belli değil.

Üzüntünüz bu olsun :)


kuzum

http://www.hurriyet.com.tr/saglik/19922375.asp


yukarıdaki linkte sorunuzla ilgili bir yazı var.


sibel_a

tskler ...

 


kiki

bebeğinizin kulakları "kepçe" olacak gibi görünüyorsa öyle olacaktır, yani yapacak hiçbir şey yok; kafasına kumaş bant takmak vs. gibi yöntemlerle "kepçelik" sürecini asla etkileyemezsiniz. çok düşünmemeye çalışın, kız olduğu için (isterse) uzun saçlarıyla kulaklarını kapatabilir nasıl olsa...


SelmaOnurEmre

Benim bir arkadaşımın kızı 7 aylık, o da çok takıyor kafasına bu durumu. Doktorum programında izlemiş saç bantlarının bir nebze etkili olacağını söylemiş dr. Sürekli takıyor bebişe. Bir de ben şunu gözlemledim, kafa ile kulak orantılı büyümüyor. Kulak daha yavaş büyüyor ve zamanla kepçe görüntüsü kayboluyor. Eşimin bebeklik resimleri bildiğin kepçe, ama şimdi değil. Kardeşimde ve yeğenimde de aynı şey oldu. Üzülmeyin diycem ama insan çok takıyor böyle şeylere anlıyorum sizi... Sağlık olsun diyelim...silky

Kızımında kulakları hafif kepce:)) Bu duruma uzulmeyi hic dusunmedim, aklımın ucuna bile gelmedi. Hem ona o kadar yakısıyor ki:)) Siz de uzulmeyin, en onemlisi saglik:))


kuzum

Ben önemsenmemesi ya da üzerinde durulmaması gerektiğine katılmıyorum. Onlar bizim çocuklarımız. Tabii bize her halleriyle güzel görünürler. Kusurları olsa da bizim için önemli değildir. Ama bu çocuklar büyüyüp bir yetişkin olacaklar. Annem eskiden benim saçlarımı kısacık kestirirdi. Onun için sorun yok tabii. Ama tam ergenlik çağında okulda sırada otururken, eteğim gözükmüyor, üst sınıftan çocuklar gelip maça geliyor musun diye sorduklarında çok kötü hissetmiştim kendimi. Beni erkek sanmışlardı. Çocuk da olsa insan kendini beğenmek istiyor. Psikolojisini etkiliyor. Eğer değiştirilemez bir bedensel durum söz konusu değilse, ben çocuğun ruh sağlığı için konunun üzerinde durulması taraftarıyım. Çocuk ergenleşirken şirin değil, güzel olmak ister. Bu demek değil ki o zaman gidip burnunu yaptıralım, dudaklarını şişirelim. Kastettiğim örneğin saç, kilo ve tedavisi mümkün olan kepçe kulak gibi şeyler. Ortaokulda bir kız arkadaşımın kulakları kepçeydi. Hep saçlarıyla kulaklarını sımsıkı örtüp de toplardı. Yakın iki arkadaş olduğumuzda anlatmıştı, ilkokulda ne kadar dalga geçtiklerini, büyük travma yaşadığını, özgüvenini etkilediğini. Maalesef çocuklar eleştiri konusunda acımasız olabiliyorlar. Eğer düzelmesi kolay birşeyse niye çocuk travma yaşasın ki. Tabii ki onları bedensel güzelliğin değil ruh güzelliğinin önemi konusunda bilinçlendirmeliyiz. Ama aklıma Recep İvedik filminden şu sahne geldi: Recep İvedik restoranda bir kızla yemek yiyor, kıza şuna benzer şeyler diyor: Tamam, iyi hoş, önemli olan ruh güzelliği diyorsun, doğru, ama ruhlar aleminde de yaşamıyoruz ki.


KucukKadin

Bizimki de fena kepçe :) Geçenlerde bir yakınımızla konuyla ilgili konuşurken hoş bir şey anlattı. Bir tanıdığı, bebeğinin kepçeliğinden yakınıyor, doktora gidiyor. Doktor'a ne yapabileceklerini soruyorlar. Doktor şöyle bir bakıyor. (Baba kepçe) Hiç uğraşmayın, bu çocuğun başka şansı yok diyor :) Bizimkinin de pek şansı yoktu açıkçası. :) 

Doğduğunda kızımın çok büyük bir sağlık problemi vardı. Neyse ki atlattık. Şimdi kulakları bana o yüzden hiç batmıyor. Hatta çok sevimli buluyorum. :)  Kepçuş olsun, başka problemi olmasın. İleri de, yaşamını olumsuz etkilerse, bir çözüm bulunur. Başka büyük problemleri olmasın yeter. CokBilmis

Herkesin bir sorunu oluyor hayatta.

Mesela ön sayfada bir arkadaş demiş ki: Kepçe kulaklı olduğum için küpe takamıyorum. Ei ben de bilezik takamam hiç çünkü çok kıllıyım, kimsenin dikkatini kollarıma çekmek istemiyorum.

Benim kızın da kafasının arkası düz. Muhtemelen topuz filan yapamayacak ileride. Amannn, hayat kısa, buna mı takacağız kafayı? :)


SelmaOnurEmre

Çok şekersin çok bilmiş. E aldırsana kollarını:)))))))))))))) Ben aldırıyorum oooh miss gibi oluyor... Ya da lazere git kurtul. Çözüm çok:)))Cevaplamak için Üye ol