kepce kulak sorunu

sibel_a soruyor: 6

bu ara bebegımın kulaklarına uzuluyorum.. cıddı cıddı kepce olacak sanırım mutsuzum.. doktora gostersem kepce olmaması ıcın bır cozum var mı?  mutlaka bu sorunu yasayanlar vardır? bır yontem var mı acaba?  engellemek duzelır mı ???

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


CokBilmis

Lazere başlamıştım, hamile kalınca kestim. Şimdi gene başladım ama huylanıyorum da bir yandan ya, inşallah deri kanseri filan olmayız ilerde kıllardan kurtulucaz diye?


SelmaOnurEmre

Konuyu da pek dağıttık ya:))) Bişey olmaz inşallah. Ben de şu ikinci bebeyi halledeyim derhal tüm vücut gidip halledeceğim inşallah. Cilt dr u bir tanıdık kendine yaptırdı mesela. ABD'de çok uzun yıllardır uygulanıyor ve kansere neden olduğuna dair hiçbir bulgu yokmuş şimdiye kadar.mother_of_sons

ahh olum büyürken (tam ay hatırlamıyorum) oturup ağladığım en büyük sorunumdu bu kepçe meselesi..


cidden kepçeydi ama öle böle değil ve hala da kepçe.
önce annemden 1 aylık bir bebeğin çok ciddi bir sağlık sorunuyla boğuştuğunu onun annesinin halini düşünüp şükretmem gerektiğini duyunca gerçekten ne yapıyorum ben dedim ve durdum. hayıflanmayı kestim.

rutin dr kontrollerinden birinde bu konuyu konuştuk, dr eğer olacaksa yapabileceğiniz birşey yok dedi. ve fakat;

*bebeğin başı şekillendikçe yani büyüdükçe görüntünün nispetende olsa düzeleceği kesin. dedi.
*tutun ki hiç düzelme yok bebek kepçe, 12-13 yaşında ameliyatını olabilir çok basit bir operasyon. dedi.
* son olarak babasının küçüklük resimleri, dayısının bebeklik resimleri bildiğin kepçe!!! ama şuan ikiside normal kulaklara sahipler :)

sonuç; dert etmiyorum artık.


canand

Benim de kızımın kulakları kepçe. İlk aylarda çok üzülüyordum ben de ama sonraları 'ben ne yapıyorum ya, allah başka dertler vermesin yeterki'deyip bir silkindim.  Eşimin de kulakları kepçe, e çocuk çekmiş babaya yani yapacak birşey yok. Çok şükür ki sağlıklı daha ne olsun. Ayrıca gerçekten büyüdükçe, kafası şekillendikçe nispeten düzelme oluyor.  Olmasa dahi ilerde küçük bir operasyonla halledilebilir bir olay neticede. Hiç takmayın kafanıza bence.


seres_esra

geçen akşam kızımla yatarken kulaklarını kepçe yaptım olsa nasıl olurmuş diye bana öylede çok şeker geldi olsun bunumu dert ediyorsunuz önemli kalıtsal bir rahatsızlığı olmasında ileride çok rahatsız ederse estetik operasyonla halledersiniz 
Cevaplamak için Üye ol