2021-2022 Ortaokul Hakkında Bilgi

ortaokulvelileri soruyor: 10

  • Herkese merhaba;
  • 4. Sınıfa başlayan çocuklarımızın 2022-2023 dönemi için şimdiden ortaokul araştırmasına başladık. Bu konuda bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacımız var. Erken kayıt dönemini kaçırmamak adına bizimle paylaşacağınız bilgiler çok kıymetli. Teşekkür ederiz..

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


goldenpalm

Merhabalar, bende özel okullarda ortaokul için araştırmalara başladım. Şimdilik görüştüklerimi paylaşayım; Bahçeşehir Dragos ve Maltepe şubesi 24 kişilik sınıflarda 5. sınıfta 20 ders ingilizce ve 2 ders native ile başlıyor. Daha sonraki senelerde ingilizce azalıyor çünkü akademik derslere öncelik veriyorlarmış. Ama maltepe şubesi ile dragos şubesi ortaokul açısından ne gibi farklılıklar var onu bilmiyorum çünkü fiyat farkı var biraz. Bilen birisi paylaşırsa çok memnun olurum.

Pakkan Okulları: Sınıf mevcudunu max. 18'lerde tutmaya çalışıyoruz dediler. Bilinçli ve LGS açısından da hedefleri var olan bir okul gibi geliyor. Bahçesi güzel ortam güzel ancak yer olarak biraz ters bir yer. 

Bilfen Sancaktepe: Mevcudu 20'lerde tutmaya çalışıyorlarmış. 5. sınıfta 15 ders ingilizce ve LGS önem veriyorlar.4. sınıftan itibaren gitar ya da keman gibi müzik aletlerini çalmayı öğretiyorlarmış. 8. sınıfta iç etüt uygulaması varmış. Ancak fiyatına göre niteliğinden emin olamadım.

Genelde Ocak, Şubat gibi çoğu okulun sınavı oluyormuş. Bazı okulların bursları var ama çok iyi derece yapmak gerekiyor bazılarında. Bunun harici İleri Nesil Okulları, Nasuhbey Koleji, Sezin okulları, Mozaik Okulları ile ilgili bilgisi olan varsa çok memnun olurum. 


ortaokulvelileri

Paylaşımınız için teşekkürler.


ortaokulvelileri

Önerilerinizi ve özellikle ortaokulda okuyan öğrenci velilerinin paylaşımlarını bekliyoruz. Güncel bilgilere göre hareket etmek bize çok yardımcı olacak. Teşekkür ederiz.


hanifeuysal

bilfen ilkokul bu sene 88bin peşindi eski öğrencisine -ortaokul ücret hiç bilmiyorum....duurmu iyi olanlar efdal ve bilfen harici çok zor veriyor.çoğu arkadaşım çocuğunu ataşehir şubesine verdi.ilk ve orta.

okullarda eğitim iyi mi ona bakmak lazım herşeyden önce eve yakın olmalı bu sene servis çilesini sonuna kadar yaşadım , eve yakın olsun ev yakın değilse okulu beğendiyseniz taşının.şöyle yapın liseye geçiş sınav başarılarını isteyin tüm okullar biliyor.hangi öğrencisi nereyi kazandı.başarılı öğrenci burslu öğrenci zaten her yeri kazanıyor normal olan öğrencileri nereleri kazanmış bu çocuklara ne katmış vs 

bilfen ayarındaki okullarda çocuklar acayip bir marka merakında.telefon son model , ayakkbılar en pahalısı düşük olanı dışlama , arkadaş seçme , zengin fakirsin , sen şurda ben burda oturuyorum sohbetleri çok ve anne babayı çok üzen konular.çocuklar genelde çok şımarık ve eğer sessiz sakin bir çocğunuz varsa bu yönünü düzeltmeniz ya da bu tür konularda kendibi savunmasının öğretilmesi gerekebilir. yazın gidilen tatil yerlerinin bile konusu hava atma malzemesi yapılıyor.

bir de okula karar verdiniz mesela şikayet siterlerine bakın okuyun .hangi okul ne yapmış ...seneye zam ne olur ...kitap formalar ne kadar ...

hani ortaokul ama ben geçen beşiktaş anadolu lisesi önünden geçiyordum kocman bir pankartta hangi öğrenci nereyi kazanmış asılı idi .devlet lisesi ve öğrecilerin yarısı tıp , en iyi okullarda mühendsilik kalanı tam burslu yine iyi okul ve bölümler.yakınım yok ama gurur duydum devlet lisesi büyük başarılar ...

özetle yine iş çocukta bitiyor.anne baba olarak eve gelince bizlerinde bir test hedefi ders anlatımı düzeni olmalı.takip çok önemli ...10 yaş oğlum var 5.sınıfta ben azıcık koyverince direk o da bırakıyor :(  okulumuzun adını vermiyorum .ben memnunum ama gelip de beğenmeyenler olur vs burada çok zalim yorumlar da yapılıyor


krayse

Sancaktepe bahcesehir koleji ortaokul deneyimi ve bilgisi olan var mi ? Internette olumlu ve olumsuz bir cok yorum var. ortaokulvelileri

@hanifeuysal Paylaşımınız için çok teşekkür ederiz. Bilfen, istenilen başarı sağlayamayan öğrencilerinden vazgeçiyormuş. Açıkçası her açıdan yanlış bir tutum. Ücretler çok yüksek. Burs için her okulun yüzdesi farklı kimi okul her sene sınava tabii tutuyo bunu hiç istemeyiz. Ortaokul belli olduğunda evi taşıma fikri bize de cazip ve mantıklı geliyor. Ocak ayından itibaren bursluluk sınavları başlıyormuş. İyi bir araştırma yapıp oranları öğrenmemiz lazım.

Kendi okulumuz güzel ama sınav başarıları yeterli değil. Bu yüzden arayışa girdik. Kısmet diyelim umarım verim alabileceğimiz bir seçim olur.

Teşekkürler..


aysays1

Bilfen de eğitim şubeden şubeye fark ediyor mudur acaba?


evhamlianne

Merhaba, 6.sınıf velisiyim. Ilkokulu dragos bahcesehirde tamamladi cocugum. Cok sorunlu bir okul. Okul mudurunde ego tavan yapmis durumda zaten. Kendi okuluymus gibi cani istedigi sekilde davranirdi. Kendi basarili ogrencilerine hic sahip cikip burs vermeyeceklerini açıkladıklarinda bize kal diyen olmadi bile. Iyi ki de gitmisiz. Onceliginiz cok kalabalik bir okul olmasın. Kalabalik okullarda cocuk kayboluyor, ogretmen resmini gorunce hasbel kader hatirliyor. Buyukler küçüklere ne okulda ne de serviste rahat vermiyor. Hepsini bizzat tecrube ettik. Simdiki okulumuzda memnunduk ancak bugun yuzde 45 zam oranı açıkladılar. Ustune bir de somut lgs basarilarini da goremedik 2 yildir takipteyim. Ama bu zam orani da fazla insafsızca geldi. Simdi tekrardan okul arayisina girdik. Sinav ve sevincin bursluluk sinavina sokacagim. Fikri yorumu onerisi olanlar yazabilirse cok mutlu olurumhanifeuysal

geçen sene çocuk 4 yanlış 3 yanlış yaptı bahçehir , uğur %40-50 burs önerdi zaten ağız ucuyla tekrar yazmayacağım yaşadıklarımı ve bana nasıl davrandıklarını .hedef öğrenci sayılarını doldurmuşlar başarılı öğrenci ya da burslu hiç umurlarında değil.ne de orası bir ticarethane , satış hedefleri var .

en sırf çocuğumun bu seneki durumunu öğrenmek için bursluluk sınavlarına sokuyor olacağım.henüz kendi okulumuz zam oranını açıklamadı ama sağlam bir zam olacağı açık. Okulumuzdaki değişikler nedenli sorunlar yaşadım ona göre okul değişikliği bizim için kaçınılmaz olacak ama bu zamlı fiyatlarla da ne olur bilemiyorum.açıkçacı memur değilim %30 zam almadım maaşıma .özel sektör de öyle 20-30 lar yapmıyor .


evhamlianne

Bahcesehir zam oranini %25 aciklamis bu hafta. Anabilim rekor kirdi %45 ile. Ve geri adim da atmiyorlar. Hanife hanim hangi okula karar verdiniz ve hangi okulların bursluluk sinavlarina sokalim konusunda tavsiyeniz var mi?Cevaplamak için Üye ol