Ankara oran kreş

MSDANNESI soruyor: 7

Merhaba, 

Oğlum 3,5 yaşında. Çalışmıyorum bu yüzden şimdiye kadar kreş düşünmedim, gerek de görmedim. 2 yaşında daha derdini anlatamadığı, bezli bebeğimi ısrarla kreşe gönder demelerine rağmen... Evde adımadım eğitim setleri, internette gördüğüm oyunlar ve etkinliklerle, dışarıda parklar, hayvanat bahçeleri, anneçocuk etkinlikleri vs bugüne geldik. Kreşe vermek beni geriyor. Şimdiye kadar annemden başka kimseye emanet etmedim. Bir kreşten beklentim eğlenmesi, bol bol akranları ile oyun oynaması, spor aktiviteleri, ona cazip gelecek etkinliklere katılması ve tabi ki orada HUZURLU, GÜVENLİ, sağlıklı ve mutlu olması, psikolojisini etkileyecek gereksiz şeyler yaşamaması, eşit ve iyi muamele görmesi. Her annenin isteği... kreş günü geldi sanırım. Ankara Oran ve çevresi kreş Önerinizi bekliyorum. Saygılarımla. 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


mine_acar

merhaba ; yıldız da yıldız çocuk ana okulunu duymuştum. Butik bir kreş olduğunu ve kurucusunun çocuğunun da kreşte olduğunu ; öğrenci sayısını minimumda tuttuğunu söylemişti bir arkadaşım. Bi görüşün isterseniz belki faydalı olur. fiyat olarak da o civara göre makul dü sanırım


Senemkml

Ben 2.5 yaşında oğlumu İlkbahar Mahallesinde Kidya kreşe verdim. Şuan oryantasyon döneminde olmasına rağmen gayet memnunum. Henüz 7-8 aylık yeni bir kreş. Ancak imkanları güzel. Kreşin telefon uygulaması var oraya günlük aktivite yaparken resimleri, yeme-içme ve uyku durumları giriliyor. Hergün öğlen kreşe doktor geliyor. Daimi hemşire var, ilaç kullanacağı durumlarda form dolduruyorsunuz saatinde ve dozunda veriyorlar. Yarım gün, Tam gün, tamamen Türkçe, İngilizce veya Rusça sınıfları var. Mevcutlar gayet iyi max 10 kişi. Ayda 1-2 haftasonu velilerin de katıldığı etkinlikleri oluyor. Yiyecek ve içecekler konusunda titizler. Reçeli, konservesine kadar kreşte yapıyorlar, şeker yerine bal veya pekmezle tatlandırıyorlar.


MSDANNESI

Teşekkürler senemkml az önce kidya kreş ile görüştüm. Olumlu ayrıldım. Minik devler e de baktım. Spor kompleksi, havuzu, jimnastik alanları hoşuma gitti. Fakat çalışanlar biraz tecrübesiz gibi. Ayrıca kamera Yok sınıflarda. Sürekli whatsup atarız gelin baktırırız diyorlar. 


MSDANNESI

Dadya ile de görüşeceğim. Bakalım nasıl. Dadya kidya ve minikdevler şikayetvar sitesinde şikayet almamış kreşler. Yıldız uzak kalır teşekkürler. Mine hanım. MSDANNESI

Senemkml kidya kararım. İnşallah hayırlısı olur oğlum için. Yorumlarda reçele bile bakıyorlar dediğimde eşim Yok artık diye dalga geçmişti onlar bizim gözümüzle bakamıyorlar... bence reçel, peynir,  yoğurt kendi yapabilen hatta öğrencilerle yapabilen kurumlara saygı duyulmalı ve desteklenmeli. hazıra yönlendirmeyen, alıştırmayan  her davranışa her oyuna her kuruma açığım. 


MSDANNESI

Merhaba senemkml şimdi kidyadayız. Mutluyuz. Kreş aramayı zor zannederken. Esas konuyla karşı karşıya geldim. İLKOKUL. Araştırma yaptınız mı. ODTÜ kurasına soktuk oğlumu. Biraz uzak ve pahalı ama alternatif de bulamıyorum. Teşekkürler.


cipidi

kesinlikle Oran Birlik Mahallesi Çekirdek Yuva

Gidin görün 

Farkı anlayacaksınız...Cevaplamak için Üye ol