kafayi yemek üzereyim lütfen yardim edin

Puccanne soruyor: 9

bebişim 6 ayını geride bıraktı emiyor 2 ay önce mamada içiyordu ama 2 aydr mama içmek istemiyor sadece beni emiyor ek gıdayla beraber 4 aylık olduktan sonra uykusuz gecelerimiz dahada sıklastı artk geceleri hiç uyumuyor diyebilirim sürekli beni emiyor tıka basa şişiyor sonra başlıyor mızırdanmaya sallıyorum uyumuyor uyusada 15 20 dk sonra uyanıyor eşime weriyorum oda sallıyor yine aynı..ve bu ara kafamı karıştıran mevzu şu;eşim memeyi kesmemi kestiğim zaman daha iyi uyuyacagını işin kötü tarafı eşimi dolduran kv ben olmadığım zaman eşimi dolduruyor ''ben sizi hiç büşra gibi büyütmedim o ne anlıyosa gece bebegi yanına alarak yatmaktan kendi yapıo kendi keyfi için yapıo memeyi kesse hiç böle sıkıntınız olmayacak sölede kessin filan dha neler neleeer ve  bunun sonucu eşim bana emzirmeyi kesmemi artk yeterli oldugunu sölüyor ve benim içim hiç rahat diil kendi keyfim için bebeğimin sağlığıyla oynamak istemiyorum çünkü emmeye çok düşkün...evde hiç keyfim yok gece her emmek istediğinde eşim bak emzirmeyi kessen böle uyanmayacak die söyleniyor anlatıyorum konusuyorum daha küçük 8 ay bari emsin çok uğraştım beni kesmesin die şimdi kendi keyfim için kesmek sinirimi bozuyor aklıma geldikçe ağlıyorum sinirlerim yıprandı..çok uzattım biliyorum ama çok doluyum lütfen bana bir fikir verin yardımlarınıza ihtiyacım var....:::::(((((((

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


akilhocasi

Geceleri sürekli uyanması açlık değil uyuma sorunu. Her uyandığında emzirmeden sadece sırtını sıvazlayarak uyutmaya çalış.
Ben ilk bebeğimi elime aldığımda ağladıkça aman açtır emzirmen lazım diye söylediler. Bende daha bebek hazım yapmadan sürekli emzirmeye çalışıyordum tabi gaz ağlama cabası. Bir kısır döngüdür gitti. Kilo alımı az olunca mama takviyesine başladık her ağladığında açtır mama verelim deyince 1 haftada 500 gr aldı. Dolayısıyla yemeğini sınırlamız gerekti. Emzirmede sorun yaşadığımız için şimdi sağarak veriyorum. Yaklaşık 4 - 4,5 saate bir besleniyor. Mesela gece yatırmadan 7:30 süt verince bir sonraki verme saatim en erken 24:00 oluyor. Diğer uyanmaları oursa pışpışlıyorum. Daha önce yaşadım her uyanmasının acıkmadan olmadığını öğrendim. Sonra saat sabah 5 gibi her zamankinin yarısı kadar falan yiyor. Aradan çok zaman geçsede sabah erken saatte hiç tam 1 öğünlük (160 cc) süt içmedi. sonra saat 9:00_10:00 arası yine günlük öğünlerini almaya başlıyor. Biraz uzun oldu uzun lafın kısası seni emme zamanına göre ne kadar yediğini tahmin et ve ne kadar zaman sonra gerçekten açıktığını anlamaya çalış. Kısa kısa emzirmelerle tam açıkmadan sürekli yediği için bu sefer önünü alamıyorsundur.


barok

bence bir doktora gitmelisiniz gaz sorunu vs olabilir çocukcağızın bir derdi var besbelli yazık niye memeden kesesinizki sütünüz varken ben şu an oğlum 19 aylık olacak emerken çok ısırıyor ama kesemiyorum 2 yaşa kadar içim elvermiyor , size de kolaylıklar dilerim gece uykusu çok zor bilirim biz hala deliksiz uyumuyoruz diyebilirim anca  gece bire düştü uyanma


gmzalp

bunun meme ile alakası yok bence..benim oğlum 4.5 aylıkken memeyi bıraktı ama o yaştaki çocuk 2 saatte bir acıkacağından genelde bebekler sık sık uyanır.ben sağarak süt vermeye devam ettim sonra 1 yaşından sonra inek sütü verdim.bakın oğlum 2 yaşını geçti ama hala geceleri uyanır ve süt ister sakın kesmeyin süt gelirken memeden kesmek çok büyük yanlış olur.bebeğinize yazık ...


gmzalp

emme hissini daha çok doyması için yalancı meme verebilirsiniz...gulden_elifsu

bebeğini emzirmek için yanıp tutuşan,ama sütü olmayan anneler var..ve bunu okuyunca tıpkı benim gibi,bu kayınvalidelere sinir oluyorlardır eminim...daha çok küçük yaa,ortada bir sebep yokken ne diye var olan sütten mahrum etmek istiyor kv. anlamıyorum..ne yani,emmeyi bırakınca sabaha kadar deliksiz uyuyacakmı?aslında zor olanı başarıyorsunuz,sabaha kadar uykudan fedakarlık edip emzirmek hiç kolay değil,(ben kızım 1 yaşında olmasına rağmen geceleri sık kalkınca serseme dönüyorum) takdir ve anlayış göstereceklerine köstek oluyorlar..ama bencede doktora eşinizle gitmeniz çok faydalı olur..eşiniz annesinin baskısı olmasa mantıklı düşünebilse asla böyle söylemez..Allah yardımcınız olsun..
O SİZİN YAVRUNUZ..İLERDE PİŞMAN OLACAĞINIZ BİRŞEY YAPMAYIN BENCE..


kedidirkedi

Ne yaparsa yap ama kesinlikle memeden kesme derim. Hem diyelim ki memeden kestin, kızın da geceleri uyanmaya devam etti ki kesinlikle edecegini düşünüyorum, bu sefer acaba aç mı yoksa baska bir sebepten mi aglıyor diye ha bire biberon hazırla, içmedi mi, biberondaki mamayı dök, iki saat sonra belki de şimdi acıkmıştır diye bir dha biberon hazırla, degil miymiş, tekrar dök şeklinde bir döngüye girecegini tahmin ediyorum. Eşini ikna için bunun böyle olacagını, mamaların pahalı oldugunu, bunun aile bütöenize zarar verecegini, bedava ve besleyici anne sütü varken böyle bir maddi manevi yükün altına girmenin anlamsız olacagını empoze et. Hatta bunu kayınvalideye de empoze et, oğlunun parası kıymetli gelir belki, harcatmak istemez :)

Bu arada eşine bir de benim durumumu anlat, benim kız neredeyse 28 ay emdi, 2 yaşından sonra geceleri meme emmek için uyanmayı kesti. Yani meme emse de uyanmadı. Demek ki uyanıp uyanmamak meme emmekle alakalı olmayabiliyor.

Son olarak aklıma gelen bir de şu var, acaba annesinin gazına gelip emzirmeyi kesmeni söylemek eşinin işine geliyor olabilir mi cinsellik vb. konulardan dolayı?


sPetek

Kedidirkedi .. cnm bu cinsellik konusunu anlamadım. Cinsel hayatlarının daha zengin ve sık olacağı konusundan dolayımı yoksa sütten keserse gene bir bebek daha olur konusumu ...

Açıkçası pek sanmıyorum bununla alakalı olacağını ama tabi bu da farklı bir bakış açısı .. Bazı erkekler emziren kadına yanaşamıyor  gerçi neden anlamış değilim ama :)

 


kedidirkedi

Emziren kadına yaklaşamama durumu olabilir mi diye demiştim. Ben de tuhaf buluyorum, bizde de böyle bir şey olmadı ama yasayanlar var, eşini de bilmediğim için belki dedim.


Puccanne

slm herkeze çok teşşekür ediyorum cvpları için..bugun ankara medicanada bir çocuk doktoruna götürdüm prensesimi eşimle beraber bebeğimin diş yeri kabarmış öle dedi doktor ve bilerek eşimin yanında doktora sordum dedim ki'' doktor bey yakınlarım bebişimin emdiği içn uyumadığını ve kesersem uyuyacağını sölüyolar '' dedim doktor''olur mu öle saçmalık garantileri varmı bu bebek dişlerinden sıkıntı çektiği için anne memesiyle sakinleşiyor keserek bebeğe bilerek acı çektirirsiniz eskiden en fazla 2 yaşına kadar anne sütü alsın deniliyordu ama artk böle bi zihniyet yok artık en az 2 yaşına kadar emsin dioruz bi damlada olsa o muhteşem vitaminleri,mineralleri, vb alsın dioruz bebeğin daha çok küçük bırak emsin onun senin ilacına ihtiyacı var'' dedi ve beni çok rahatlattı inşallh eşimden bir daha o itici kelimeleri duymam..kv demdende...bu  arada cinselliğe gelince gecenlerde bu konuda bi yardım istemiştim sizden acaba onun bu konuyla ilgisi olabilir mi? sorularıma bakarsanız (eşime enerji takbiyesiİ)....Cevaplamak için Üye ol