Ne yapacağımı bilemiyorum emmiyor yemiyor

BusraNas soruyor: 3

Kızım 5 aylık 3 aylıkken emmek istememye başladı bir savaş bi mücadele gece gündüz emzirmeye çalıştım 5 aylık oldu son ay sadece250 gr almış ek gıdaya geç dedi doktorumuz. anne sütüyle mama hazırlıyorum yemiyor meyve yoğurt yemiyor emmiyor sağıp biberona koyuyorum onu da içmiyo halbuki daha evvel biberonla sütümü verdiğim olmuştu.Velhasıl hiç iştahı yok beş aylık bebek gün boyu aç duruyor ne yapacağımı şaşırdım.Dün zorla ağlata ağlata mama yedirdim ama içim sızladı kıyamıyorum bebeğime.Zaten zorlamakta doğru değil.Yemek yemekten nefret etmesine sebep olur zorlamak.zorla vermesem de hep aç.Açlıktan uyuyamıyor hatta.uykusunda emzirmeye çalışıyorum güç bela o da çok yettersiz şaştım kaldım bi rahatsızlığı da yok normalde neşesi yerinde(uykuya dalma hariç) acaba diş mi çıkarıyor.Geçici mi yoksa hep böyle iştahsız mı olacak korkuyorum.Bi çaresini bilen var mı iştahsızlığın lütfen cevap yazınnn!!!

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


dennis

ben de yaşadım ve zaman zaman hala yaşıyorum. çok iştahsız, bir gün çok güzel yerse 10 gün hemen hemen hiç bir şey yemiyor. özellikle 3. ve 5. ayında pik yapıyor bu durum okuduğum ve yaşadığım kadarıyla. yapacak hiç bir şey yok ne yazık ki. siz teklif etmeye devam edeceksiniz, o isterse yiyecek istemezse yemiyecek. benim kızımın da kilosu ortalamların altında ama dediğim gibi elden bir şey gelmiyor. ben konuşup derdini anlatabilecek yaşa gelmesini bekliyorum sabırla; en azından neden yemek istemediğini söyleyebilir ben de acaba sıcak mı oldu soğuk mu oldu, meyve değil yoğurt mu verseydim, acıkmadan mı zorluyorum, acıktığı zamanı kaçırdım iştahı mı kaçtı gibi binbir sorunun cevabını öğrenmiş olurum; acıktım der, ne istediğini söyler o zaman yediririm diye düşünüyorum.
Sağlıklı günler dileğiyle...


Aysegul_

idrar yolu enfeksiyonu gibi bir durum yok değil mi? gerçi bir rahatsızlığı yok demişsiniz ama kız bebeklerde daha sık görülen bir durum, bazen gözden kaçabiliyor ve iştahsızlık bazen tek semptom olabiliyor.


emp

mutlaka idrar tahlili ve idrar kültürü yaptırmanızı öneririm. idrar yolu enfeksiyonu varsa iştahsız olur.neşesi, hareketleri gayet yerindeydi kızımın ama iştahı yoktu.inşallah yoktur ama içiniz rahat etsin.sizin kızınız diş çıkarıyor da olabilir.Cevaplamak için Üye ol