Parmak kopmaları hk.

Logos soruyor: 8

Merhaba,

4 yaşındaki yeğenim için bu yönde tecrübeleri, pratiği, profesyonelliği olabilecek birileri vardır diye danışmak istedim.

Sağ el baş parmağı 4 te 3 oranında ciddi hasarla plastik cerrahi uzmanı tarafından ameliyata alındı.Parmakta kopmayı önleyen küçük bir canlı bölüm varmış.Çok şükür ameliyat başarılı geçmiş ve dokular birleştirilmiş. Ama küçükte olsa bir ihtimal kısaltma yapılma olasılığı var. İyi olacağına inanıyorum, inanmak istiyorum çünkü sağ el ve baş parmağın önemi malum.

İyileşme süreci için tavsiye edebileceğiniz dr, hastane olabilir fikir verirseniz ya da nasıl bir dönem bizi bekliyor yakınları olarak her iki ihtimal için deneyimi olan varsa, paylaşırsanız çok teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Logos

Çok teşekkür ederiz Sovan.


nukhetsp

Cok ama cok gecmis olsun. Herhangi bir tecrubem yok. Ama yaklasik 10 sene once esimin isyerinde ( ozaman denizlide idi) bir iscinin parmagi kopmus ve izmirde el mikrocerrahi hastanesine getirmisler ve basarili bir ameliyat olmus. Hastanenin cok iyi oldugunu duyduk ama herhangi bir doktor tavsiye edemem tabii..


metelikatu

geçmiş olsun acil şifa diliyorum küçük meleğe


duygu_e

gecmıs olsun esracım:(nilinmasali

Çok geçmiş olsun medical park hastahanelerin de özellikle el konusunda uzman doktorlar var diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam mikro cerrahi uzmanları üstleniyor tedaviyi birde operasyon sonrası iyi bir fizik tedavi uzmanindan görüş almanızı öneririm parmaktaki hareket kisitliligina ve kisalmaya müdahale ederler diye dusunuyorum


Logos

Herkese çok çok teşekkür ederim. Tek tek nickleriniz, isimlerinile teşekjür etmek isterdim ama dar zamanda yazabiliyorum. Not aldım ileticem dr isimlerini araştırmaları için.

Dünkü muayenede parmağı canlı buldu dr bey şu an biraz daha umutluyuz. İyiyiz.


AyseCeylanSonmez

Içiniz rahat olsun. 2 sene evvel eski komsumun parmaği asansorde yaptiği yanlis bir hareketten dolayi kopmustu. Asansor bosluğunda arayıp bulduk parmağı. Uzun süren bir mikrocerrahi ameliyatı ile diktiler. Hiç sorunu olmadi sonrasında...Yanliş hatırlamiyorsam ilk 1 ay önemliymiş. Ameliyat sonrası dikilen kısım ile renk farkı vs gibi sorunlar yaşanıyor mu yasanmiyor mu o dönemde ortaya cikiyormus. Onu atlattiktan sonra, badire atlatilmis oluyor. Gecmis olsun...


Logos

Teşekkürler Ayşe Hanım. İnşallah çabucak toparlayacak yeğenim.


Cevaplamak için Üye ol