...

edazabun soruyor: 4

mrb ben oglum 8 aylık emmeyi bıraktı bende bebelacın devam sütünü gecelerı verebılırmıyım...lütfen yardım cı olunnn

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


begumcanan

aslında neden emmediğine care bulsan daha iyi olur malum anne sütü gibisi yok.verebilirsin devam sütü2 yi.biberon alıyormu.bizimkine öyle bişey olsa biberonu asla almazda o yüzden sordum


edazabun

ek gıdaya başladıktan sonra emmiyo zaten sutumde yoktuu fazla bende medırmeyı cok istedım ama emmedi bende dun bebelac2 devam sutunu aldım ve gecelerı ona başladım biberon hiç vermıyodum yenı başladımmm


kuzum

Blogcu Anne ye yazdığım yorumu buraya kopyalıyorum:


Herhangi bir nedenle çocuğunuzu sütten kesmek istiyorsanız doğal olarak ona başka bir süt vermeniz gerekir. Bu başlangıç veya devam sütü de olabilir.. Karar sizindir. Ama başkalarının sizin adınıza karar vermesine izin vermeyin. Çocuğu biberonla besleyen bir anneye asla *Bu süt artık beslemiyor, artık ona anne sütü ya da anne sütüyle hazırlanmış mama vermelisin* demezler. Bir anne çocuğunu biberonla beslemeye karar verdiğinde bunun yıllarca süreceği varsayılır. Emziren annenin de aynı saygıyı görmeye hakkı vardır.* diyor.
Meme emen çocuklr, anne sütüne devam etmelidir. Amerikan Pediatri Akademisi en az bir yıl boyunca emzirmeyi, ardından anne ve çocuk istediği sürece buna devam etmeyi önerir. WHO ve UNICEF 2 yaşına veya daha fazlasına kadar anne sütü tavsiye eder.
Reklamların sizi kandırmasına izin vermeyin. Devam sütündeki fazla protein miktarı çocuğunuz için bir avantaj değil, yalnızca endüstriyel bir israftır.
Tam bir saçmalık. Çocukların protein ihtiyacı büyümeleriyle orantılı bir şekilde azalır……
Devam sütü büyük bebekler için faydalıdır gibi bir durum söz konusu değildir. Başlangıç sütünden daha kötüdür, çünkü daha az adapte edilmiştir. Ancak büyük bebekler, onu tolere edecek metabolizmaya sahiptir. Doğal olarak süt endüstrisi reklamları durumu tersine çevirmeye ve devam sütünü *Çocuğunuzun artan ihtiyaçlarını karşılamak için protein bakımından zenginleştirilmiştir* etiketiyle pazarlamaya çalışır.
ESPGAN a göre devam sütünün temel faydası çok daha ucuz olmasıdır…..
Öyleyse niçin yapılmıştır? Çok basit. Yasalr pek çok ülkede başlangıç sütü reklamı yapmayı yasaklar. Ama pek çoğunda, ne yazık ki, devam sütü reklamı yasaklanmamıştır. Dolayısıyla üreticiler için aynı isimli iki süt çıkarıp sadece onları farklı numaralandırmak idealdir. Devam sütü reklamının başlangıç sütü satışlarını artırmayacağını düşünebilecek kadar saf biri var mı?
Sizin de okunmasını tavsiye ettiğiniz Çocuğum Yemek Yemiyor adlı kitapta Doktor Carlos Gonzalez * Devam sütü neredeyse hiçbir faydası olmayan ticari bir buluştur. Amerikan Pediatri Akademisi meme emmeyen bebeklerin bu sütü 1. yaşlarına bastıkları yıl boyu almalarını önerir. WHO da devam sütünün gereksiz olduğunu düşünür.


kuzum

paragraf yerleri karışmış, son paragraf en baştaydı, düzelmiyor. kopyalayınca hep bu sorun oluyor maalesef.Cevaplamak için Üye ol