Uyku düzeni

gulsah30_gulsah30 soruyor: 7

bebeğim 3,5 aylık.gece 12'den önce uyumuyor.ben çok geç olduğunu düşünüyorum ama çevreden daha küçük olduğu için normal olduğunu söylüyorlar.konuyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz ve uyku saatlerini nasıl öne çekebilirim?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ilkayoz

gündüz uykularını azaltabilirseniz akşam daha erken yatmaya başlar diye düşünüyorum ayrıca bence erken değil düzen kurmak için nasıl başlarsa öyle devam eder.


osssem

benim bebeğimde sizin aylarınızda iken öyle idi.bi gun uykusundan kaldırdım çıldırdı.tam 3 saat aralıksız ağladı.zaten uyumalkta gucluk çekiodju bebeğim.ertesi gunde huysuz oldu.ben dokunmamaya kannaat getirmiştim ozaman ama belki diğer günlerde pes etmemek lazımdı bilemiyorum.sonra kendiliğinden oturttu saatlerını .21:00 en geç 21:30 da uyuturum.ama su gunlerde diş sorunumuz var .gece 12:00 01:00gibi kalkıo ciinn..bi saat yatağın içinde kendi kendine ohyalanıyor bende yanında tabi sonra uyuyor bendws bunu huy edecek diye korkuyorum..çok konuştum:)işin kısası bi dendeyin en geç son uykuyu 18:30 yapsın sabah en geç 8:00 da uyansın belki sizinlki uyum sağlar. kolay gelsin sağlıcakla..


gulsah30_gulsah30

önceden daha fenaydı:) tavsiyelerinizi uygulamaya çalışcam.teşekkürler:)


pukaa

canım benimki de 3,5 aylık önceden 10 gibi yatıyordu gğn içinde bir düzen oturttum en geç 8:30 da yatıyor kendi uykusu geliyor zaten gündüz uykuları nasıl çok uyuyor mu mesela benim oğlum öğlenden önce ve öğleden sonra uyuyor akşamüstü 6 gibi de şekerleme yapıyor gündüz uykularını düzenli uyumasını sağla gece uykusuna da hep aynı saatte yatırmaya çalış ben öyle yapmıştım


adesrun

biz bebekken saat 8-9 gibi gece uykusu saati olarak belirlemiştik ve uyumasa bile karanlık odadan çıkarmamıştık.gece ile gündüzü karıştırmaması için karanlıksa uyuyacağız mantığını kurmasını sağlamıştık.oğlum uysal bir bebekti buna uyum sağladı hala devam ederiz.


tubish36

benım oglumda 10.30-11 gıbı yatıyordu. ama her aksam odasına 8 de sokup, sadece gece lambasını acık tutup,vede hep aynı sarkıyı dınlettım.boylece o ortamda uykuya dalacagını bılıyordu.aglasa bıle cıkmıyorduk odasından.ama 10 gun surdu onu alıstırmam.ılk gun 7,30da odaya gırdık.saat 11 de uyumustu:( bırde aksam uykusundan hemen once banyo yaptırmayı denesen.


gulsah30_gulsah30

kırkı çıktıktan sonra erken yatırmak için çok uğraştım ama maalesef başarılı olamadım.Saatler sonra odadan sinir krizi geçirmiş bir şekilde çıkıyordum ve en sonunda pes ettim:) Bebeklerin alışkanlıkları 3 aydan sonra oluşurmuş.Sanırım daha fazla gecikmeden bu uyku sorunsalını çözmek gerek.pukaa sabahları 09:00-09:30 gibi uyanıyor.gündüz 2 bazen 3 kere uyuyor.1- 1,5 saat kadar. gece de dediğim gibi 12'den önce uyumuyor.gece pek uyanmıyor,bazen bir kere uyanıyor.Cevaplamak için Üye ol