Böyle de yemek seçilir mi?

_serap_ soruyor: 5

oğlum 1 yaşına giriyor yarın.ben ona 7 aylıktan beri yedirdiğim sebzeleri,çorbaları, sulu yemekleri yediremez oldum.

varsa yoksa kuru şeyler yiyor.onlarda tabi karbonhidrat ağırlıklı olmuş oluyor.mesela pilav,ekmek,kek,köfte,kanat,evde hazırlanmış lahmacun vazgeçilmezi.

ama sulu yemek içinde pişmiş eti tavuğu yemez.taze fasulye bamya yemez,çorba içmez.ekmeğe bayıldığı halde ekmeği çorbaya ya da sulu yemeğe batırıp vereyim asla yemez.pilavı yemeğin suyu ile karıştırsa hayatta yemez.

hergün kuru pilav, kuru ekmek,kek   yenir mi?ne yemek yapacağımı şaşırdım.?????

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


CokBilmis

Veeeee dondurma elbette, bu sıcakta hiçbir çocuk hayır diyemez:

"Sebzeleri abur cubura dönüştürün: Yer elmasını, havuçları püre yapın, bunları sade yoğurtla ve az miktarda portakal suyuyla karıştırın ve dondurma gibi dondurun. Ya da avokadoyla yoğurdu karıştırın, muz ve çilek ilave ettikten sonra püre haline getirin."


seninle

bu mevsimde yer elması havuc portakal yenmezki


CokBilmis

Dondurma her mevsim yenir. İlk cümle kış dondurması, 2. cümle yaz dondurması :)

Sadece muzla bile dondurma yapılabiliyor. Aklıma geldi, yapayım hemen :)


_serap_

hepinize teşekkür ederim.nurturiayı çok seviyorum.anne çaresizliğine düşünce insan, saçma bir hüzne kapılıyor, nurturia anneleri olaya  el atınca silkeleniyorum.tariflerinizin bir kısmını sebzeli köfte vs yapıyordum zaten.sorumun amacı nasıl sulu yemek ,çorba sevdirebilirimdi.ama anladım ki  çocuğum sulu yemek yemiyor ,çorba içmiyor diye üzülmeyi bırakıp bu durumu kabul edip ona göre oyunun kurallarını değiştirmeliyim yani.peki.bu arada daha önce denemediğim süper tarifler de vermişsiniz.deniycem hepsini:)


CokBilmis

:))) Bu tarife bayıldım: Oyunun kurallarını kesinlikle çocuklar belirliyor. Sahne onların sahnesi artık, başrolde onlar var :)
Cevaplamak için Üye ol