Anneyle uyumamalı :(

nilep soruyor: 7

bebişime malesef kendi kendine uyumaı öğretmedim bi türlü, genelde emerek uyur akşamları. Ama şu son zamanlarda hep benle uyumak istio gece çığlık çığlığa uyanıo ve yanıma alır almaz uyuo (derdi acıkma diil yani) bu konuda ne yapmam gerek çok çaresiz kaldım :((

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


nilep

umarım dediinz gbi ilerde bi sorun olarak karşıma çıkmaz bu durum cvp yazan herkese tşk ederm :)


kuzusum

Benzer bir durumu biz de yaşıyoruz bu aralar ve ben bunu diş çıkarmaya bağlıyorum. Benimle uyumasınını sakıncalı olacağını düşünürdüm bu soruya yanıtları okuyana kadar. Ama şimdi öyle düşünmüyorum açıkçası.
 İpekkusgöz verdiğin linkteki yazı için teşekkür ederim. Bence de çok mantıklı, artık rahatça uyutabileceğim bebeğimi benimle beraber. Hazır olduğunda ayrı yatarcaktır nasıl olsa.


momoveannesi

Mar + 1


CokBilmis

Benim kızım da son 1 senedir bizimle yatıyor. Eğer kızımı tanısaydınız "Birlikte yatmak aşırı bağımsızlık mı yaratıyor acaba?" diye telaşlanabilirdiniz :)


gulenozel

Cosleeping yani beraber uyuma yanlisiyim, Dr. Sears' i takip ediyorum mesela ilgilenenler sitesine bakabilir. Kesinlikle bağımlılık yarattığına inanmıyorum ve araştırmalar da bu yonde. Bugün yetişkin olan pekcok insan küçükken annesi ile ya da babası ile yatmistir, hangimizin uyku problemi var, ya da senelerce annemize yapışık yaşamısiz? Küçük bebeklerimiz gün gelecek bırakın beraber yatmayı kendilerini opturmeyecekler bile fırsat varken kullanmak lazım, esler memnunsa beraber yatın gitsin, biz hatta esimle daha büyük yatak almayı düşünüyoruz. Hani su mutluluğun resmi denilen tabloyu hatırlayın, çoluk cocuk kedi köpek hep beraber bir yatakda uyuyorlar:)


fistikcik

Çokbilmiş +1. Kızımla beraber uyuyoruz ama neredeyse herşeyini kendi yapar. Kendisi yemek yer (ben verince hoşlanmaz), yürüme denemelerinde onu tutarsam kızar, elimi iter, kendisi başarmak ister. Becerebilse kıyafetlerini bile kendisi giyecek, ama henüz beceremiyor :)
Ben de bebekken değil ama çocukken annemle uyudum (bebekken ayrı yataktaymışım ama neden sonra çocuklukta birlikte uyumaya başlamışım). Bir gelin anneme sorun isterseniz ne kadar bağımsız olduğumu. (Ya da en iyisi sormayın, şikayetçi çünkü bu durumdan ! O sözünden çıkmayan bir kız isterdi çünkü :P )


nilep

konu bebek olunca insan yanlş bişi yapmaktan yada onun ileriki hayatını olumsuz etkileyecek bişiler yapmaktan korkuo ister istemez ve uzmanlarn söledii gbi kontrol manyaı ebebeynlere dönüşülüo :( ama anladıım kadarıyla bebein ihtiyaçları doğrultusnda hareket etmek onun için en doğrusu olcak en azından bu konu için :))
Cevaplamak için Üye ol