Ek gıda ile gelen kabızlık

ayssegulll soruyor: 3

ek gıdaya geçeli tam iki hafta oldu ilk hafta armut püresi sadece kahvaltıyla sınırlıydı.bu hafta patates püresine başladım.kahvaltıda patates püresi 2 çay kaşığı öğlede ise armut püresine başladım.öğleden sonraki uykusundan erken uyanıp çığlık atarcasına ağlamaya başladı.3 gündür böyle.kabız oldu fakat kakasını yapıyor.kafam karıştı armut püresi mi patates püresi mi yapıyor.etrafımdakiler armut püresinin de kabız yaptığını söylüyorlar ama patates de olabilir diyenler var.sizce hangisi kabız yapıyor.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


denizderya1

Bizde de tam tersi oldu ek gida ile cok fazla gece bile kaka yapmaya basladi. Ama ilk birkac gun havuc tadimlarinda cok kotu olmustu zorlanarak yapiyordu kakasini. Belki sizin daha baslarda oldugu icin boyledir. Armut tam tersi kabizliga iyi gelir diye biliyorum. Patatesten dolayi olabilir ve de daha yeni vucudu alisiyor.


aleynaa

Armut sorbitol ve lif açısından zengin içeriği ile kabızlık yapan değil kabızlığa iyi gelen bir meyvedir. Bebeklerde muz, pirinç lapası ve patates en çok kabızlık yapan besinlerdir o yüzden çok sık verilmemelidir. ayssegulll

cevaplarınız için teşekkürler o zaman bal kabağına başlıyım.Cevaplamak için Üye ol