nasıl yapılır?

dmnas soruyor: 4

yoğur mayalamak istiyorum ama ne kullanıcam bilmiyorum. bana yardım edermisiniz?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ema

kimse bilmiyor sanırım ama sizde öğrenmişinizdir:)))


gokalpileseyrialem

sevgili ema sorunuzu gündeme getirdiği için cevap yazmak istedim.Bende bu kadar zamanda emininki yoğurt nasıl mayalanıyor öğrenmişsinizdir.Belki sizin nazarında bu soruya cevap arayan diğer annelere faydam dokunur.
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecrübelerimi yazdığım bir blogum var. Tutmasına garanti edecek kadar iddalı bir anlatımla yoğurt mayalamayı anlatıyorum.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/02/yogurt-nasl-mayalanr-tutmas.html


mmmmm

yogurt mayalamak cok kolay. sutu sicak ama elinizi yakmayacak kadar isitin. icine birkac kasik yogurt ekleyin(1 bardak sut icin 1 kasik yogurt, olcu tam olmasa da olur). sonra sutun kabini hava almayacak sekilde kapatin ve battaniye ile sarin. en az 6 saat beklesin. soguk yerde yasiyorsaniz bekleme suresini 24 saate kadar cikarabilirsiniz. bu kadar :)

not: cig sutten yapmayi tercih etsem de pastorize kutu sutten de yapabilirsiniz


pepecura

benim kendime aferin yaptın dedigim sey di yogurt.malesef sut alerjimiz cıkınca 4 kasecikte son buldu.Gunluk yapayı tercih ederseniz, bir kahve fincanı ılık sute,yarım cay kasıgından az yogurt.

yogurdu mayalayacagınız kabın soguk omaması gerekıyor, sutu bir miktar ısıtıp kabın icinde ılıtıyırdum.bir de ben bir beze sarıp kaloriferin uzerine koyuyordum.aksamdan sabaha mayalanıyordu.

sevgilerCevaplamak için Üye ol