Meyve çekirdekleri

Dolunay85 soruyor: 3

Merhaba sorum şu kiraz erik gibi meyvelerin çekirdeklerini çıkaramıyor.5 yaşında anaokulunda sorun oluyor bu durum çekirdeğiyle yutuyor çünkü bu yaşta bunu yapamaması normal mi? Ne yapmalı bilemedim..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


dilrubaa

Nasil yapacagini gosterseniz, siz yanindayken beraber kenarlarindan isirip isirip sonra kalanini atmasini soyleseniz. Kizim erik yemiyor ama kiraz en sevdigi. Gecen sene ben cikarip veriyordum, bu sene yine ben yaparsam alisir hep oyle ister, bana bagimli kalir hep deyip nasil yapacagini gosterdik. Birkac kere isirdiktan sonra eliyle cekirdegi cikarip devam ediyor. Cok kirleniyor ama idare ediyoruz. Birkac kere yuttu ama artik yapabiliyor.

Yutmasi cok iyi birsey degil (gerci benim kardesim 25 yasinda hala yutuyor cikarmaktan tiksindigi icin:)) beraberce calisirsaniz ogrenecektir bence


guta

Bence siz zamanında boğazına kaçar diye hiç vermemişsiniz, o da alışmamış. Yapamayacağını zannetmiyorum, sadece bilmiyordur. Dilrubaa nın dediği gibi zeytin ya da erik beraber yerseniz, hoşuna gidip, kendisi de yapmak isteyecektir. 


Dolunay85

Eline almak istemiyor çekirdeği biraz tiksinmede var tabi.Cevaplamak için Üye ol