En erken ne zaman uçak yolculuğu yapılır ??

derya08 soruyor: 7

Merhaba,bebek doğduğunda muhtemelen 10-15 günlükken uçak yolculuğu yapmam gerekiyor.1,5 saatlik.Bu kadar küçük bir bebekle uçak yolculuğu yapılırmı?Tabiki çocuk doktorunada danışacağım ama bu durumu yaşayan anneler varsa tecrübelerini veya bilgilerini paylaşmalarını rica etsem..

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


meltemy

merhaba,

hamileliğim boyunca toplamda 4 kez uçağa bindim ama benimkiler yurtiçiydi hep ve herhangi bir sorun yaşamadım.17 haftalık hamileydim son yolculuğumda,dr onayı alarak binmiştim ben de ama dediğim gibi herhangi bir sorun olmadı,sizin de sorun yaşayacağınızı sanmıyorum


Defnemveannesi

acaba zarar verir miyim diye endişe ediyorum önceden de planlanmış olduğu için iptal edemiyorum. tesekkürler cevabınız için umarım sağlıklıca gider geliriz.


meltemy

dr kontrolünde herhangi bir risk olmadığı takdirde,içinizi de ferah tutarak sağlıklıca gider gelirsiniz hiç sıkmayın canınızı şimdiden


leavebali

HAVAYOLLARININ BİR YAŞ SINIRI VARDIR, ONA BAKILABİLİR


ecehankoc

Ben de kizim 10 gunlukken uctum.istanbul'dan Londra'ya. O kadar rahat ki, hic sorun olmuyor, ucagin ugultusunda surekli uyuyor. Sonra 4 aylikken, 6 aylikken, 1 yas, 15 aylik vs cok uctum ama en kolayi 10 gunluk ucustu.


nunup

biz 32 günlükken uçtuk doktorumuz 1 aydan önce izin vermedi ...


rhrhrh

Bildiğim kadarıyla bebeğiniz 1 haftalık olmasından itibaren uçuş yapabiliyorsunuz. Henüz bebekle uçuşu tecrübeetmedim ama 30 haftalık hamileliğim boyunca en uzunu 2 saat olmak üzere en az 10 kez uçuş yaptım, hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım. 35. haftamda da doğum için 1 saat 20 dakikalık uçuş yapacağım herşey yolunda giderse. Aslında uçak içi basınç değeri bi aksilik olmadıkça yerdekiyle aynı. İyi uçuşlar şimdiden.
Cevaplamak için Üye ol