Ameda lactaline

viconia soruyor: 3

Merhaba doğumdan itibaren evde kiralık olarak bulunan medelanın süt sağma makinası ile süt sağıyordum. Genelde tek göğüsten 70 cc civarı çıkıyordu . Yakında işe başlayacağım ve medela hiç portatif değil diye düşünüp pompayı iade ettim. Yerine de ameda lactaline aldım. Eve geleli bir kaç gün oldu ama şu ana kadar ne zaman denediysem toplamda 20 cc bile çıkAramadım. Dikkat ediyorum ameda ile bir türlü süt inmiyor. Üzerinde tarif edildiği gibi de kullandım ama olmuyor bir türlü :( sağarken aerolanın yarısını içeri çekiyor neredeyse. Bana mı büyük geldi acaba flangelar.

Tavsiyesi veya problem ne olabilir tahmini olanınız var mıdır ? Yakında işe başlayacağım süt sağma işini bir an önce halletmem lazım. Şimdiden teşekkürler

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


gmzalp

Bende ayni sorunu yasadim hemen eskisine donun bence.cekme hizlari ayni olmadigindan sutunuz gelmiyor ve devan ederseniz kesiliyor.


almlas

Bende Ameda kullanıyorum. Çok az bir yerden kacak olsa bile makinenin performansı etkileniyor. Urunu internetten almıştım ama benim hatalı kullanımım sonucu (setler dahil her şeyi kaynatmistim ) arıza verdi. İstanbulda ki servisi arayıp makinayı faturasiyla gönderdim. Çok ilgilendiler ve urunu tamir edip gonderdiler en kısa sürede. Ayrıca Aventin elektrikli pompasında var. Ona gore Ameda çok daha iyi süt çıkarıyor. Ama Avent daha konforlu hiç acıtmiyor masaj yapıyor gibi. Amedayi is yerinde kullanıyorum ama 5 aydır bir kere bile 2 göğüsü aynı anda sağmadım. Ayrica set sizin gogus ucunuza uygunsa acitmiyor. Sonuc olarak amac daha çok süt olduğu icin kendi adıma Amedayi tavsiye ederim.


papatya36

merhaba arkadaşlar, ben de avent elektrikli tekli ve ameda lactaline arasında kararsızım.yardımlarınızı bekliyorum.
Cevaplamak için Üye ol