İstanbul'da çocuk tiyatrosu tavsiyesi?

eciko soruyor: 10

Merhabalar,

2.5 yaşındaki kızımı ilk kez tiyatroya götürmek istiyorum. İlk olduğu için de çok güzel bir oyun bulmak istiyorum ki tiyatroyu sevsin. Öncelikle bu yaş grubunda çocuğunu tiyatroya götüren var mı, ilgilerini çekiyor mu, tavsiyelerinizi paylaşır mısınız? Bir de İstanbul^da özxellikle de mümkünse avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz oyunlar var mıdır?

şimdiden teşekkürler, sevgiler

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


birbebekannesi

Çocuk oyunlarında bildigim kadarıyla 3 yas siniri var, tabi cocuk oyunlarında tüm çocuklar kıpır kıpır olacaktır ama ortada dolaşıp anneeee! diye bağıran kızımı hayal ettiğim zaman tiyatro seyrini önümüzdeki yillara birakiyorum:)


mustafamami

benim de oğlum ilk defa bu hafta gitti okulla. sevmiş... kağıthane'de şehir tiyatrosunun küçük kemal diye bir salonu var çocuklar için küçük koltukları olan bir salon diye biliyorum ama henüz hiç gitmedim. perşembeleri 3 yaş için uygun bir oyun varmış. 


nilayy

Çocuk oyunlarında 3 yaş sınırı var ama benim oğlum geçen sene her haftasonu gidiyordu ve çok seviyordu. Büyükşehir belediyesi haftasonları kültür merkezlerinde ücretsiz çocuk oyunları sergileniyor. İbb sanat diye aratabilirsinşz , illa size yakın bşr kültür merkezinde de sergilenen oyunlar vardır.


dilrubaa

Mie cocuk tiyatrosunun oyunlarina bakabilirsiniz biletixden alabiliyorsunuz biletleri, profilo avmdeki oyunlara daha rahat ulasabilirsiniz belki.

Kizim icin ben de cok arastirdim oyun hatta bikac kez bilet aldim sonra hep bi sekilde kaldi. Ilk defa gecen hafta okulla gittiler akatlar kultur merkezinde guzel guzel oturup izlemisler. Ama okulla gittiginde daha disiplinli oluyorlar tabi:) bence deneyebilirsiniz, kenarda bi yere oturursunuz baktiniz olmadi cikarsiniz en fazla. Bi de sehir tiyatrolarina bakin orda da var cocuk oyunlari hem de cok ucuza


mustafamami

dilruba bizim çocuklar aynı okula gidiyor olabilir mi? oğlum da akatla'daki oyuna gitti. sevgi yumağı'na gidiyor balmumcu'da... dilrubaa

Yok degil, kizim cizmeli kediye gidiyor gazeteciler sitesinde. Ama belki ayni gun gitmis olabilirler tiyatroya, fotograflardan anladigim kadariyla baska okullar da varmis.


mustafamami

evet olabilir :) aslan krallı bir oyundu :) 


GKCNGZ

Mecidiyeköy Cevahir AVM içinde Fun Lab Eğlence bölümü var orda çocuk oyunları var haftasonları benim kızım  40 aylık gayet keyifle güle oynaya alkışlayarak izliyor.

Sizin için erken olur mu bilemedim,denersiniz belki.GULONEN

Daha yeni blogumda  tiyatro önerisinde bulunmuştum belki sizinde işinize yarar :) 
http://www.gulsahonen.com/2015/10/tiyatro-ve-cocuk.html


ozcanbo

1,5 yaşından itibaren kızımı götürüyorum. İlk zamanlar yuzunu kapatıp, bana sarılarak dinliyordu. Sonra gözlerini açıp izlemeye basladı. ve o gün bugün hala cok seviyor. Tiyatro haberlerine www.lulutata.com 'dan bakabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol