H

coffetea soruyor: 6


Bu soruyu cevapla


16 Cevap


sappho

Aslında olumlu taraflarından  bakabilecek olursak;

Ağlamak, rahatlatıcı. Ya ağlayamasaydınız da içinizde patlasaydı...İşe başladığınızda,çocuğunuz da kreş ya da okula gider muhtemel.Siz de kimbilir çok geniş bir çevre edinecek,arkadaşlarınıza vakit ayıramayacak durumuna geleceksiniz.O zaman bu sakinliği arayacaksınız belki de.Yalnızken insan kendine dönüyor ve bazen karşılaşmak istemedikleriyle karşılaşıyor,kendine kızıyor,küsüyor,savaşıyor  bunlarla farkında olmadan.Belki de bazı yönlerinizi tamir etme,ruhunuzu yenileme,küstüğünüz taraflarınızla barış sağlama dönemidir bu.İyi bir fırsat.Herkesin ihtiyacı var buna.Ayrıca; yalnız olmak, geçici bir süreliğine olduğu düşünülürse eğer,değerlendirilebilir diye düşünüyorum.Spor mesela,insanda mutluluk hormonunu harekete geçiriyor. Ne iyi yapmışsınız.Varsa yeteneğiniz sanatın her hangi bir dalıyla evde uğraşmak da iyi gelir.Resim yapmak bana çok iyi gelir mesela.Kitap okumak, bir şeyler karalamak, değişik yemek denemeleri yapmak...vs. belki bir nebze yalnızlığınızı unutturabilir;ama durum değişmezse, psikiyatriste değil de belki bir terapiste başvurabilirsiniz bence.Bu arada bu yaşadığınız, bilinçsiz anne olmanın ölçütü olamaz diye düşünüyorum.Anneler de insan...


aslidenizcan

Ben de eskiden çalışan bir anneyim ve aynen tüm arkadaslarım çalışıyor uzun müddet çok sıkıldım ama sürekli ağlamak belki biraz daha ileri bir sikintidir . Bence de ilaçla kendinizi uyusturmayin. Esınız neden bu kadar geç geliyor acaba ona mı blilincaltinda kizginsiniz dargınınız onu bı duşunun.belki esinizde daha güzel vakit geçirebilirsiniz biraz kızınızı birine bırakıp başbasa sinema yemek falan yapsanız desarj olursunuz.özel ders vermeyi denediniz mı hem kendi paranizi da kazanmış olursunuz.


aslidenizcan

He bir de mutlaka komedi dizileri filmleri falan izle mizah dergileri al gazete falan pek okuma haber izleme için. Daha bı bayılmasın.ama depam a gitmeni ve Dr Nihat karayla görüşmeni de tavsiye ediyorum.belki kızına cocuk esirgeme vs gibi hayır kuruluşlarını da ziyaret ederirsin hem mutlu olursun hem mutlu edersin


Rockabye

Ecece sana sadece arkadaslik teklifi edebilirim :)
Yanlis anlamadiysam Istanbuldasin, benim gibi.
Ben de korkunc derecede yalniz yillar gecirdim; günes dogacak derken dünyam karardi,hayatim altüst oldu.Bu vesileyle Türkiyeye geldim.
Bunu neden yazdim biliyor musun? Yalnizlik-ama gercek yalnizlik- gercekten cok zor.Bunu yalnizken o kadar anlayamiyorsun,anliyorsundur da,yalnizligin bittiginde ya da baskalariyla bir seyler paylastiginda aslinda durumunun ne kadar vahim oldugunu anladigin kadar degil.O yüzde max. caba harca insanlarin arasina karismak icin.Demesi kolay biliyorum,ama mesela su anda burada paylasmak bile bir nebze iyi gelmedi mi?Eminim geldi...O zaman umut isigi var ;)
Ama dersen ki ne yaparsam yapayim,sosyallessem dahi iyi gelmiyor o zaman bir uzmana danismak daha mantikli.O koskoca aglama hissini gidermenin cok kücücük kolay yollari da olabiliyor :)


seres_esra

hamile olabilirmisin? bende yeni hamile olduğumda her şeye ağlardım aklıma geldi değişik bir yaklaşım oldu amadaco

bize gelin....gelemezseniz biz sizi alırız (çok ciddiyim)
Cevaplamak için Üye ol