Gebelik bulantıları

Celio soruyor: 6

Hamileyken bulantıları sabah değil de geceleri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


Celio

Ben arka arkaya iki oğlan doğurdum, her ikisinde de hiç bulantı vaya kokulara hassasiyet olmamıştı. Hele ikincisinde çok rahat bir hamilelik geçirdim. Şimdi yine hamileyim, 5 haftalık ama geceleri acaip bulantım oluyor halbuki her yerde bulantılar 6. haftadan sonra başlar diyor.


silky

egenur ve celio kiz bebek geliyor olabilir:)))


ozlemruzgar

Bebeğim olacağını öğrendikten hemen sonra başlayan bulantı ve kusmalarım şu an 14+6 hf. olmasına rağmen devam ediyor ama azalarak... Hemen hemen 6.hf-12.hf. lar arası her gün hastanede serum+serumun içine dramamine ve vitamin şeklinde geçti. Haftada 2 kerede protein serumu diye birşey bağlattı doktorum. Su bile içememek ne demekmiş anladım, o yüzden şu anki halime şükrediyorum. İnşallah hamileliğim ilerledikçe tamamen şikayetlerim biter. İkili test sonucum cut-off değerinin altında çıktı. Sadece gebelik haftasına göre HCG düzeyinin yüksek çıkması beni endişelendirdi fakat doktorum şiddetli bulantı ve kusmalarımın sebebinin HCG düzeyinin yüksek olmasına bağlı olduğunu ve endişelenecek hiçbirşey olmadığını söyledi. İnşallah sağlıkla kuzularımıza kavuşuruz.


silky

ozlemruzgar bende aynen senin durumunda idim, su bile icemiyordum. ilk 4 ay 15 gunde bir hastaneye yattim ve 4 er gun kaldim, bu 4 gun icinde surekli serum ve vitamin takviyesi yapildi. bulantilarim 16. haftadan sonra epey azaldi, ama hamilelegim suresince ara ara tekrar oldu. sonucta bebegimi saglikla kucagima aldim. sonunda yasanilan butun zorluklara degiyor:)


ozlemruzgar

Haklisin, oğlumda da bulantım olmuştu ama bu derece degildi. Hersey unutuluyor dediğin gibi, kızlar biraz nazlı oluyor sanırım :))


sedakayabagli

olmazmı ömrümden ömür gitmişti aç kalmıştım resmen  ilk 3 ay ama sadec 3 ay sürdü sonra yedim yiyebildiğim kadar ve sadece 10 kilo aldım
Cevaplamak için Üye ol