Anadolu yakası 2022-2023 özel okul araştırması

umikai soruyor: 10

Merhaba, önümüzdeki sene ilkokul hazırlık ile başlayacak özel okul arayışı içerisindeyim. Çocuğum şuanda bir international anaokuluna devam ediyor ve Göztepe civarında oturuyoruz. Araştırmalarım sonucu birkaç okul arasında tercih yapacağım için güncel fikirleri olan arkadaşlar tecrübelerini aktarırlar ise buradan takip edebiliriz. 

1- Irmak Okulları: Evimize çok yakın ve kampüsü çok güzel. Eğitim/sosyal aktivite anlayışları da kafamıza uyuyor. Ancak kura sisemi ile hazırlık snıfına almaya başladılar. Kurada çıkarsa düşünmeden bu okula vereceğim.

2- Sezin Okulları: Belki Irmak'tan bile daha fazla istememize rağmen lokasyon olarak çok uzakta kalıyor. Göztepe'den okula gitmesi için servis saatlari, servis süresi hakkında bilgi verecek birileri var mıdır? 

3- Keystone/Kilittaşı Okulları: Şuanda da tamamen İngilizce bir okula devam ettiğinden, gerek okulun tarzı gerek yabancı dil olarak zorlanmayacağını düşündüğüm okul. Yeri de aşırı uzak sayılmayacak bir yerde. Akademik olarak başarı iddiası var mıdır bilmiyorum lakin iyi bir dil ve okuma alışkanlığı kazandırdığı kesin. 

Açıkçası çok iddialı ve aynı sınıftan çok şubesi olan okullara bakmak bile istemiyorum. O kadar çocuk arasından sıyrılmaya çalışmak/çabalamak biraz da hırslı bir çocuksa çok yorucu olacaktır. 

Şimdilik bunların dışında bir okul düşünmüyoruz ancak bu okullara giden vellilerden illaki güncel bilgi verecek olanlar vardır. Şimdiden önümüzdeki sene hayırlı olsundur.

Bu soruyu cevapla


64 Cevap


umikai

konuyla ilgilenenler yazabilirse çok memnun olurum. sezin okullarından uzak olduğu için tamamen vazgeçmiş durumdayım. bir de koşuyolu bilfen için de deneyimi ya da araştırması olanlar varsa paylaşabilirler. koşuyolu da bize uzak sayılmaz ve butik bir okul konseptinde olması hoşuma gitti. 


Baturan

Bilfen Kosuyolu’nda 3 sınıf olduğu için  sadece kendi anaokullarından öğrenci alıyor. Kayıtların ilk günü sabah doluyor.

Bilfen Çamlıca ise dışarıdan gelenlere sınıf açıyor.
umikai

Teşekkürler, zaten önümüzdeki yıl anaokulu hazırlık olacağı için oradan devam edebilir diye düşünüyorum. okul velisiyseniz biraz daha bilgi verebilirseniz çok sevinirim. ingilizcesi ve okul aktiviteleri/kulüplerinden, okulun öğrencisi için size geri bildirim vermesi gibi konulardan memnun musunuz?  


Baturan

İlkokula yeni başladı.  İngilizcesinden memnunum, Okul aktivite/klupler hakkında  henüz tecrübe edinmedik.Bilfen sistemi  ile  işbirliği yapsanız mutlu olursunuz. Okul öğrencisi birebir sıkı markajdadir hep ,  aileden de takip konusunda istekleri olur. En ufak sapmada bilginiz olur, kendileri duzeltebilecekse düzeltir, yoksa sizin düzeltmenizi  isterler.  Gözünüz de korkmasın, anaokuluna verirsiniz  orada zaten anlarsınız. Okima yazma anaokukunda öğretilir.  Koşuyolu  küçük  butik Okul. Öğretmen  ve yöneticiler çok ilgililer. Benim çocuğum baskıya alışsın , akademik  yönden gelişsin derseniz çok iyi. Rahat etsin   ne gerek  var diyorsanız da çok düşünmeyin derim. Şikayetlere bakarsanız genelde sosyal olarak geride denir. Çocuklar yarıştırıliyor denir. Kapasitesi düşük çocuklara acımasız denir. Biz bunların kişisel şikayetler olduğunu düşünerek ilkokulda da Bilfeni seçtik. umikai

çok teşekkürler yanıtınız için. açıkçası istediğim şey ne çok baskı ne de çok rahatlık. sonuçta anasınıfı hazırlık dahil ilk 5 yılda çok akademik bir beklentim yok. okumayı sevmesi, araştırma yapmayı öğrenmesi gibi şeylere daha fazla odaklanmak istiyorum. bütün bunlar beni aslında yukarıda bahsettiğim okullara otomatik olarak itse de orta okul kısmında da akademik olarak biraz daha sıkı bir sisteme ihtiyaç duyulacağı aşikar. aynı zamanda başladığı okulda değiştirmeden devam etmesini arkadaşlık yönünden istemediğim için ikilemde kalıyorum. bir de eyüboğlu koleji için yeni başlayan veya şuan ilkokula devam eden veliler varsa görüş paylaşabilirlerse çok faydalı olur. Baturan

Öyle okul ariyorsaniz yabanci okullara bakacaksiniz,  Ornek:SEV


umikai

@baturan evet gün geçtikçe daha net oturuyor kafamızda da. düşündüğümüz bir kaç okulu ekim kasım gibi ziyaret etmeyi planlıyorum. ziyaret sonrası düşüncelerimi buradan da aktarırım. şuan için ırmak ve kilittaşı favorilerimiz.


gcz

ielev derdim ama uzak kalıyor

inceleyebilirsiniz , çocuğumun 3. yılı ielevde , memnunuztmnt

Merhaba, benzer bir arayış içindeyiz, görüştükten sonra fikirlerinizi paylaşırsanız çok güzel olur gerçekten. Bizim için de başta okulun dil eğitimi ve düşünme/çözüm bulma becerileri kazandırması önemli. Keystone bizim de evimize yakın ve kriterlerimize büyük ölçüde uygun, ancak tamamen sistemin dışında mı kalır endişesi oluşturuyor biraz. Bir de kampüs imkanlarının ücretine oranla biraz yetersiz kaldığını düşünüyorum. Ancak gidip konuşmadım, görüşmek istiyoruz yine de. SEV ve Eyüboğlu bulunduğumuz bölge açısından güçlü adaylar, ikisi de köklü kurum. Ancak fiyatların geldiği noktada gerçekten büyük fedakarlıklar yaparak gönderebileceğimiz kurumlar, o yüzden emin olmak elbette çok zor.


ozzalize

İlkokula kurasız girebilmek için anaokulundan baslamak en garanti yol. Biz Irmak'ta yer bulabilmek için öyle yaptık.Cevaplamak için Üye ol