Anadolu yakası 2022-2023 özel okul araştırması

umikai soruyor: 10

Merhaba, önümüzdeki sene ilkokul hazırlık ile başlayacak özel okul arayışı içerisindeyim. Çocuğum şuanda bir international anaokuluna devam ediyor ve Göztepe civarında oturuyoruz. Araştırmalarım sonucu birkaç okul arasında tercih yapacağım için güncel fikirleri olan arkadaşlar tecrübelerini aktarırlar ise buradan takip edebiliriz. 

1- Irmak Okulları: Evimize çok yakın ve kampüsü çok güzel. Eğitim/sosyal aktivite anlayışları da kafamıza uyuyor. Ancak kura sisemi ile hazırlık snıfına almaya başladılar. Kurada çıkarsa düşünmeden bu okula vereceğim.

2- Sezin Okulları: Belki Irmak'tan bile daha fazla istememize rağmen lokasyon olarak çok uzakta kalıyor. Göztepe'den okula gitmesi için servis saatlari, servis süresi hakkında bilgi verecek birileri var mıdır? 

3- Keystone/Kilittaşı Okulları: Şuanda da tamamen İngilizce bir okula devam ettiğinden, gerek okulun tarzı gerek yabancı dil olarak zorlanmayacağını düşündüğüm okul. Yeri de aşırı uzak sayılmayacak bir yerde. Akademik olarak başarı iddiası var mıdır bilmiyorum lakin iyi bir dil ve okuma alışkanlığı kazandırdığı kesin. 

Açıkçası çok iddialı ve aynı sınıftan çok şubesi olan okullara bakmak bile istemiyorum. O kadar çocuk arasından sıyrılmaya çalışmak/çabalamak biraz da hırslı bir çocuksa çok yorucu olacaktır. 

Şimdilik bunların dışında bir okul düşünmüyoruz ancak bu okullara giden vellilerden illaki güncel bilgi verecek olanlar vardır. Şimdiden önümüzdeki sene hayırlı olsundur.

Bu soruyu cevapla


49 Cevap


umikai

ekim kasım dedim ama aralık ayını buldu okul görüşmeleri. ilki haftaya eyüboğlu ile başlayacak. 


milay

Merhaba umikai, aynı bölgede arayıştayız. Görüşmeler sonrası burada paylaşımlar yapabilirsen faydalanmak isterim. Ben de önümüzdeki haftalar için Fiin Koleji ve Yöm Okulları ile görüşme randevusu aldım. Bu okullar ile ilgili deneyimi olan var mıdır? Görüşme sonrası ben de paylaşacağım.


n11sa

Merhaba, Irmak okullarında anaokulu sonrası ilkokula devam eden öğrenciler kontenjanı dolduruyormuş ve son iki sene de bu şekilde olmuş. Irmak ile görüştünüz mü bu konuda? Ben de özel okul arayışındayım ve okula göre de ev ayarlayacağım aslında. Eyüboğlu ile görüşmeniz sonrası bizle de bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.


ozzalize

Irmak okul öncesi hazırlık sınıfı için bir kura kontenjanı açıyormuş, bir arkadaşım görüştü aralık ayının son haftası sanırım o civarlarda olacakmış kura.


milay

Fiin Koleji ile görüştüm. Finlandiya eğitim anlayışı ve websitelerinden edindiğim izlenim hoşuma gitmişti. Yeri Acıbadem'de işlek bir cadde üzerinde. Görüşmem okul dağılma saatine denk geldi ve veliler arabaları zorlukla bir yerlere bırakarak çocukları alıyordu. Servislere de bekleyecek pek yer yok gibiydi. Çocuklar sırayla dikkatle çıkarılıyordu ancak baya bir karmaşa izlenimi vardı. Bina ufak butik bir bina, içi modern renkli ancak hiç bahçesi yok diyebilirim. Açık alan var ancak hiç yeşillik yok, yumuşak zeminli park gibi ufak bir açık alan ve küçük bir oyun sahasından oluşuyordu. İngilizce ders şeklinde, native hocalar yok. En eski 5.sınıf ögrencileri varmış henüz mezunları yok, yeni bir okul. Fiziki özellikleri ve ana caddedeki konumu benim için eleyici oldu. Ancak eğitim anlayışı ve fiyat olarak incelemeye değer olabilir.umikai

biz de özellikle lokasyon durumundan dolayı Eyüboğlu'nu eledik. Zaten olursa Çamlıca Eyüboğlu düşünüyorduk, onu da elemiş olduk. Bilfen ile online bir görüşme yaptım açıkçası çok beğendim. Yaklaşımları, belli bir prensipte ama çocukların mutluluğu ön planda tuttuklarını iletti. Ki farklı iki şubesine gönderen birebir kendi arkadaşlarımın çocuklarının mutlu bir şekilde okula gidip geldiklerin biliyorum. ikisi de şuan anasınıfı hazırlık sınıfındalar. Ancak yüzyüze görüşmeye gider miyim emin değilim çünkü yabancı dil konusunda açıkçası çok tatmin olmadım. Ve dönüp dolaşıp geldiğim Kilittaşı okulları. 2 hafta sonraya randevu aldım (okul 2 hafta kapalı olacağından dolayı). Aslında tam anlamıyla veli olarak kıstaslarımı karşılıyor. Butik bir okul, lokasyon olarak bize yakın, yabancı dil ağırlıklı, karma müfredat, okuma alışkanlığı, sosyal farkındalık çalışmaları çok ama çok hoşuma gidiyor. Irmak'ın 25'inde zoom toplantısı olacak, sonra da kura. Kurada çıkarsa Irmak, çıkmazsa Kilittaşı gibi 2 seçeneğe indirdik en azından.n11sa

Merhaba, ben de Eyüboğlu'nu düşünmüştüm, şu anda İstanbul'da yaşamıyorum ama şehir değişikliği yapacağız. Arabayla bırakıp almak sıkıntı olur mu sizce?  (Ataşehir ve Çamlıca için) Bekleme alanları ya da park alanları var mıydı, konumunu ve o bölgelerdeki trafik durumunu hiç bilmediğim için soruyorum.


umikai

nerede oturacağınıza bağlı aslında bu durum. Ataşehir tarafında oturursanız orada bir kaç şubesi var. tmnt

Merhaba umikai, Eyüboğlu ile görüştünüz mü, lokasyon yüzünden direkt mi elediniz? Görüştüyseniz fikrinizi merak ettğim için soruyorum


umikai

Eyüboğlu ile görüşmedik, sadece lokasyon açısından eledik. Yoksa zaten köklü bir okul ve eminim imkanları çok çok iyidir. Zaten her okul için memnun olan ve olmayanlar oluyor. Cevaplamak için Üye ol