Anadolu yakası 2022-2023 özel okul araştırması

umikai soruyor: 10

Merhaba, önümüzdeki sene ilkokul hazırlık ile başlayacak özel okul arayışı içerisindeyim. Çocuğum şuanda bir international anaokuluna devam ediyor ve Göztepe civarında oturuyoruz. Araştırmalarım sonucu birkaç okul arasında tercih yapacağım için güncel fikirleri olan arkadaşlar tecrübelerini aktarırlar ise buradan takip edebiliriz. 

1- Irmak Okulları: Evimize çok yakın ve kampüsü çok güzel. Eğitim/sosyal aktivite anlayışları da kafamıza uyuyor. Ancak kura sisemi ile hazırlık snıfına almaya başladılar. Kurada çıkarsa düşünmeden bu okula vereceğim.

2- Sezin Okulları: Belki Irmak'tan bile daha fazla istememize rağmen lokasyon olarak çok uzakta kalıyor. Göztepe'den okula gitmesi için servis saatlari, servis süresi hakkında bilgi verecek birileri var mıdır? 

3- Keystone/Kilittaşı Okulları: Şuanda da tamamen İngilizce bir okula devam ettiğinden, gerek okulun tarzı gerek yabancı dil olarak zorlanmayacağını düşündüğüm okul. Yeri de aşırı uzak sayılmayacak bir yerde. Akademik olarak başarı iddiası var mıdır bilmiyorum lakin iyi bir dil ve okuma alışkanlığı kazandırdığı kesin. 

Açıkçası çok iddialı ve aynı sınıftan çok şubesi olan okullara bakmak bile istemiyorum. O kadar çocuk arasından sıyrılmaya çalışmak/çabalamak biraz da hırslı bir çocuksa çok yorucu olacaktır. 

Şimdilik bunların dışında bir okul düşünmüyoruz ancak bu okullara giden vellilerden illaki güncel bilgi verecek olanlar vardır. Şimdiden önümüzdeki sene hayırlı olsundur.

Bu soruyu cevapla


54 Cevap


miramar

Biz de ayni kriterlerle ayni okullarin araştirmasindayiz.

Açıkcası gönlumde SEV var ama maddi gerceklerden dolayi olmuyor. 

Irmak ve Sezin en arastirdigim okullar şu anda. Bu okullarin hepsi iyi ingilizce egitim veren ayni zamanda sosyal aktivitesi olan okullar

Irmak ve Sezin veli profili nasil son yillarda, A++ mı yoksa beyaz yaka mı

Bilenler paylasirsa sevinirim


senem

Merhaba, ben Sezin velisiyim ama A++ nedir bilmiyorum. Eşim de ben de devlet üniversitesinde öğretim üyesiyiz.


miramar

Teşekkürler yanitiniz icin, a++ derken aylik gelir seviyesinin cok cok yuksek olmasini  ifade etmeye calismistim, kotu bir amacım yoktu, sezini bilmedigim icin sordum


gcz

A++ dan kasıt eğitim ise olmadı maddiyat ise 

ikisindende denk geldiğim insanlar oldu 

eğitimin zirvesi maddiyatın zirvesi 

10 dakika sonra Z++ notunu vererek ayrılır aklı başında normal bir insan yanlarından

15 senedir işim ile alakalı piyasadayım

taşınmaz arsa vs A+ benzetmesi gördüm duydum ama 

insan İçin ilk kez duydum :))

 
umikai

selamlar, karar verebilenler oldu mu aramızda =) Baturan

Bence çoğunluk merakla Şubat başında açıklanacak ücretleri bekliyor. Marka olanlarda  en az % 50, butik olanlarda en az  % 30  artış bekliyorum.   Sanırım hemen hemen her  özel okul , veli, öğretmen  zorlanacak. 

miramarmami35342017

@miramar Karar vermek o kadar zor ki, üstüne bu fiyat artışı tuz-biber oldu doğrusu. Sezin için görüşmeleri bekliyoruz. Irmak için biz de kuraya girdik. Nasıl bir değerlendirme yapacağız şu an kestiremiyorum maalesef. milay

Ben de henüz araştırmaya devam ediyorum, karar yok. Irmak'ın tanıtım toplantısı biraz soğuk geldi, fazla ileri sınıflara yönelikti. Anaokulunda çocuğa yaklaşım yoktu, anaokulunun fiziki tanıtımı çok kısıtlıydı ve erken kayıt için çok erkenden kendilerini garantiye almak istemeleri rahatsız etti. SEV kurasını görmeden Irmak'a kesin kayıt yaptıramazdım. Şimdilik elendi benim için.


asimi

ırmak okullarına kayıt bırakmama rağmen tanıtım toplantısı için mail atmadılar.  katılamadık o yüzden. erken kayıt ücreti ne kadar acaba ?
Cevaplamak için Üye ol