Anadolu yakası 2022-2023 özel okul araştırması

umikai soruyor: 9

Merhaba, önümüzdeki sene ilkokul hazırlık ile başlayacak özel okul arayışı içerisindeyim. Çocuğum şuanda bir international anaokuluna devam ediyor ve Göztepe civarında oturuyoruz. Araştırmalarım sonucu birkaç okul arasında tercih yapacağım için güncel fikirleri olan arkadaşlar tecrübelerini aktarırlar ise buradan takip edebiliriz. 

1- Irmak Okulları: Evimize çok yakın ve kampüsü çok güzel. Eğitim/sosyal aktivite anlayışları da kafamıza uyuyor. Ancak kura sisemi ile hazırlık snıfına almaya başladılar. Kurada çıkarsa düşünmeden bu okula vereceğim.

2- Sezin Okulları: Belki Irmak'tan bile daha fazla istememize rağmen lokasyon olarak çok uzakta kalıyor. Göztepe'den okula gitmesi için servis saatlari, servis süresi hakkında bilgi verecek birileri var mıdır? 

3- Keystone/Kilittaşı Okulları: Şuanda da tamamen İngilizce bir okula devam ettiğinden, gerek okulun tarzı gerek yabancı dil olarak zorlanmayacağını düşündüğüm okul. Yeri de aşırı uzak sayılmayacak bir yerde. Akademik olarak başarı iddiası var mıdır bilmiyorum lakin iyi bir dil ve okuma alışkanlığı kazandırdığı kesin. 

Açıkçası çok iddialı ve aynı sınıftan çok şubesi olan okullara bakmak bile istemiyorum. O kadar çocuk arasından sıyrılmaya çalışmak/çabalamak biraz da hırslı bir çocuksa çok yorucu olacaktır. 

Şimdilik bunların dışında bir okul düşünmüyoruz ancak bu okullara giden vellilerden illaki güncel bilgi verecek olanlar vardır. Şimdiden önümüzdeki sene hayırlı olsundur.

Bu soruyu cevapla


49 Cevap


Maurice

@wandererme  Işık öncelikle kendi anaokulundan ilkokul tarafına geçecek öğrencilerini kesinleştirdikten sonra dışarıya açıyor olmalı, sanırım yerleştirmelerin tamamlanması yaz sonunu bulabiliyor. Henüz fiyatları netleşmedi bildiğim kadarıyla. SEV ile ilgili bilgim yok. Tahminim Işık 100-110K aralığında, Irmak 120-130K aralığında olacaktır bu sene.


Homini

Merhaba, 

Biz de 2022-2023 dönem ilkokul kayıtları için görüşmelere kasım ayında başladık. Kızım şu an bilfen anaokulunda. Okumayı yazmayı öğrendi. Matematikten toplama çıkarma gibi basit soruları çözebiliyor. İngilizce eğitimi de gayet iyi. Akademik olarak biraz iddialı. Bazı çocuklar kurallardan çok şikayet ediyor. Ancak kızımdan aldığım geri bildirim her ne kadar okula gitmemek için ağlasa da gittiğinde etkinliklerden ve derslerden zevk aldığı yönünde. Ancak evden çalışma sistemine geçtiğimiz için ve servisi tercih etmediğimden kozyatağı civarında okul arayışındayım. Bu anlamda ışık, çevre ve ted rönesans ile görüştüm. Işık zaten direkt çok sıra var diyerek bize açıkça başka okul bakın dedi. Çevre kolejini gezdim. Daha okula girer girmez akademik ve spor anlamında taçlanmış başarıları gözünüze sokuyorlar. Yüzme ve kodlamada dünya şampiyonlukları, sınavlarda başarı listeleri tatminkar. Ancak 112 bin tl. Ted ronesans daha yeni bir okul ancak tepede kalıyor. Ve çevre koleji kadar akademik başarılarına dair emin yanıtlar alamadım. Bir de atacan koleji var. Evimize çok yakın. İlkokul için atacanı seçip ortaokulda çevre ya da bilfene mi versem diyorum. Ancak atacan ile ilgili de fikir verebilecek veli bulmadım. Atacan hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim. 


Homini

İstek okullarının fiyatını bilen var mı? 


milay

Merhaba, ben de son durumu paylaşayım. Erenköy Işık görüşme için aradım ancak 10 gündür dönmedi. Bu bana yoğun ve kalabalık bir okul olduğu görüşlerini hatırlattı açıkçası ve olumsuz buldum ilk intiba olarak.

Keystone Çamlıca ile görüşme yaptım. Benim için üste çıktı diyebilirim. İlkokul için benim  beklentilerimle uyuşuyor. İyi ingilizce, akademik yarış yok, esnek bir anlayış. Kampüsün spor faaliyetleri biraz yetersiz olabilir, bu ne kadar önceliğim onu düşüneceğim. Çıkış saati 15.30, ilkokuldan itibaren kahvaltı yok. Yeni fiyat henüz açıklanmamış ama tahminimce 100K civarı olacaktır.

Yöm yine beğendiklerimden ancak olumsuz olarak ingilizce ders olarak var, sürekli dil değil. Eğitim anlayışları güzel, oyunla öğretme vb ve fiyat biraz daha düşük, evimize yakın. Çıkış saati 16.30. Butik ufak bir okul, bu hem avantaj hem de kampüs olanakları olarak dezavantaj tabii. 

Erenköy ışık ve belki eyüboğlu çamlıca ile de görüşeceğim. Sev ve Small Hands de seçeneklerim arasında ama bu seneki fiyatları sanırım benim için uygun olamayacaktır.
MertB

Biz Bahçeşehir Çamlıca ve İstek Semiha Şakir arasında kalmıştık. İstek evimize yürüme mesafesi olduğundan düşünüyorduk ancak benim işimden dolayı Fransa'ya taşınma durumumuz olduğundan ve 1 sene (sadece ilkokul 1) türkiye'de okuyup Fransa'da tekrar 1 den başlayacağından devlet okulu olan İlhami Ahmet Örnekal a yazdırma kararı aldık.

Baktığım da yeni fiyatlar ile birlikte gerçekten verilen eğitim bu fiyatları hak ediyor mu? sorusunu soruyorum. 

Hoş Türkiye'de kalsaydım muhtemelen evime en yakın olan okulu tercih ederdim.  


umikai

ışık erenköy'e ziyaretimizi gerçekleştirdik. çok büyük ve oldukça tatminkar bir kampüs, şehir içinde yemyeşil bir alan, düşünülmeyen hiçbir ayrıntı yok okulda. Bundan sonrası tamamen kişisel tercihe giriyor. Çok fazla etkinlik, çok fazla aktivite baş döndürücü. Çok çok yoğun bir gündemleri var. Biz daha sakin ve sade bir ilköğretim hayatı geçirsin istediğimizden dolayı tercih etmeyeceğiz. 


sander

Erenkoy Isık güncel fiyatları hakkında bilgi verdiler mi acaba? Paylaşabilir misiniz? Teşekkürler


Homini

Arkadaşlar. Ben çevreyi düşünüyorum. 88 bin tüm indirimlerle. Liste fiyatı 112 bin. Seneye liste fiyat üzerinden zam olacak. Bu sene %36 ypmışlar. Burda adı geçen tüm okullar aşağı yukarı bu fiyatlarda seney 120, öbür sen 160 ondan sonra kim bilir 200 mü olur. Bu sene için ok olsam da önümü göremiyorum. Çok mu diyorum ilkokul için. Siz ne düşünüyorsunuz.? 


miramar

Yeni sordum Erenkoy Işık.a, açıklanır açıklanmaz web sayfamızda yayınlanır dedilerCevaplamak için Üye ol