ücretsiz izin süresinde sigortanın dışarıdan ödenmesi

Hamster soruyor: 5

26 Ocak'ta doğum iznim bitti,6 ay ücretsiz izin aldım,senelik izinlerimide kullanıp Ağustos gibi işe başlamayı düşünüyorum.6 aylık ücretsiz izin süresince sigortamı dışardan ödemek istiyorum ancak ne şekilde ve ne kadar ödeyeceğimi,toplu ödeme yapıp yapamayacağımı bilmiyorum,aksi gibi insan kaynaklarındaki sorumlu bayan rahatsızlanmış ve acil ameliyata alınmış yerine bakan stajyer konu hakkında bilgi sahibi değil,zaman kaybetmekte istemiyorum,bilgisi olanlardan destek rica ediyorum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


pukaa

bende dışarıdan nasıl ödenir bilmiyorum ama sgk'ya bir sorun bence oradan hallocak bişeydir


pukaa

hallolacak demek istedim:)


Hamster

Maalesef net bilgi alamadım,doğum borçlandırması yapabilirsiniz dendi başka bir açıklama yapılmadı.Doğum borçalandırmasını araştırdım ama çok açıklayıcı bir bilgi bulamadım.Yinede ilginiz için çok teşekkür ederim.


smmm06

size sgk yardımcı olur orayı arayıp sorun doğum borçlanması yapabilirsiniz bunu gidip direk sgkya ödüyosunuz ama benim bildiğim emekli olurken yapıyosunuz bunu


fistikcik

Konunun uzmanı değilim, ancak geçmişte az buçuk İnsan kaynaklarına bulaşmışlığım olduğundan bana pek mümkün gelmemişti. Ama araştırınca "Genel sağlık sigortası primi" ödenmesi şeklinde bir ibare buldum (GSS kısaltmasıya geçiyor).
Ali Tezel kısaca bahsediyor :
http://www.alitezel.com/index.php?sid=yazi&id=5691

"Genel sağlık sigortası primi" ve "ücretsiz izin" diye ararsanız beki daha fazla bilgi bulursunuz.Cevaplamak için Üye ol