cemile serisi

yuksel_ soruyor: 9

Cemile serisi hakkında fikir verir misiniz? Güzel midir, çocuklar sever mi? ben haftasonu "doğru beslenmeyi öğreniyor" u aldım...biraz değişik geldi..sizce nasıl?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ikicocukannesi

uyumak istemiyor ve oyuncaklarını paylasmak istemiyor var bizde,
ihtiyac duymustuk her ikisine de,
bu ikisi uzerinden;

doyurucu, metin guzel, zaten kitapta illa metini okumam ben, kendimden cok katarım. sevmem oyle sadece kitaba baglı kalmam. buna karsın kitabın metnini begendigimi soyleyebilirim. uykuda sıkıntımızı cozdu, oyuncaklarda da oyle. yalnız bahsettiginiz dogru beslenme'yi bilmiyorum. resimlerle alakalı sunu diyebilirim; cizimler gercekci, biz memnun kaldık. birde dogru duzgun bir kagıda bassalar super olur. cok kalitesiz sayfalar.

keyifli okumalar.


EmineKartal

Ben de Cemile ile ilgili soru soracaktim, yükseltur benden önce davranmıs. Arkadasimin 2,5 yasindaki ikiz kizlari icin Cemile serisi hediye almayi düsünüyorum; ama blogcu anne'nin sitesinde Cemile hata yapiyor ve Cemile altina yapiyor adli kitaplar icin olumsuz yorumlar okudugumu hatirliyorum (aradim ama su an bulamadim). Aslinda oturup hepsini tek tek okumak lazim ama ona da vakit yok. ancak ögle tatilinde yemekten sonra 15-20 dakika ayirabiliyorum böyle islere. böyle yaparsam da bu hediyeleri almak bayagi sürecek. onun icin sizin okuyup tavsiye etmedikleriniz varsa, bastan elelebilirim diye düsünüyorum. simdiden teskkürler


ikicocukannesi

blogcuannede mi yazmıs? buralarda bir yerlerde cok onceden bende yazdıgımı hatırladım.

evet hata yapıyor'a kitapcımda baktım. bir sayfasında sıpır sıpır aglıyor ve allahtan yardım istiyordu. kemalettin tugcu kitabının icinde hissetmistim kendimi gorunce, almamıstım.

bizim sorunumuz uyku ve yemekti, ben her ikisinide basarılı buldum.

aklıma geldi; uslu dur dilaver var, simdi onu aldık, cemile gibi egitici bir seri, su sıralar ondan faydalanmaya calısıyoruz ise yaramıyor:) aslında bu egitici kitaplara karsıydım ben ama ne derler buyuk lokma ye buyuk laf etme'miydi, iste simdi tam bu paradoksun ortasına dusuverdim:)))

imza: buyuk laf eden ikicocukannesi:)


yuksel_

Ben de yeme sorununa yardımcı olur diye aldım, bir de adını önceden buradan duyduğum için güzeldir heralde diye düşündüm. aslında resimleri felan güzel, ama bana fazla didaktik ve 2 yaşındaki bir çocuk için biraz anlamsız geldi. Mesela, arkadaşları şişko patates diye dalga geçiyor ve yılsonu gösterisinde prenses olamıcaksın diyorlar..o da annesinin yardımıyla rejim yapıyor...
ben tabii atlıyorum oraları anlatırken, değiştiriyorum hikayeyi mecburen..yuksel_

aynı kıllık bende de var özgecim..o yüzden o dalga geçmeler, prenses elbisesine girememeler felan uyuz oldum..ama allahtan 2 yaşında bizim ki, hikayeyi uyduruyorum çoğu yerde :)


Sceylan

Cemile serisinden  önce Cemile yüzmeyi öğreniyor ve Cemile parka gidiyoru aldık her ikiside hala favorimiz ve epey işimize yaradı. ikiçocukannesinin dediği gibi metne bağlı kalmadan biraz heyecan katıp okuduğunuzda daha ilgili oluyorlar.Biz deniz konusunda kitap sayesinde rahat ettik sanırım.Cemile denizde ne yapıyor diye sorduğumuzda İpek fış fış diye ses çıkarıp anlatmaya çalışıyor.Parka gidiyor serisinde de kaykaya binmeyi çok seviyoruz kay, kay diyip duruyoruz.Resimler dikkatini çekiyor.Birebir okuyup bir şey öğretmek gibi bir amaç gütmedik alırken.İlgisini çekecek konular olduğunu düşündük sadece.Seriden daha sonra aldıklarımız ise Uyumak istemiyor,banyo yapmak istemiyor, midilliye biniyor ve arkadaşıyla prenses elbisesi giyiyor.


yuksel_

kendi soruma cevap yazayım, başka merak edenlere..Rüya Cemile'yi çok sevdi...memile memile deyip getiriyor okuyalım diye..ben yine uydurarak anlatıyorum, yemeğini güzel yemiyomuş, arkadaşları kızmışlar o da çok üzülmüş, annesi ona güzel yemekler yapmış felan diye..az biraz etkiledi gibi..:)) ama resimlerine bakmayı seviyor en azından...


Ulku

yukselcim her mesaji okuyamadan hizlica yaziyorum. "dogru beslenmeyi ogreniyor" cemile serisinden sayilmaz aslinda. daha sonradan baska bir yazar tarafindan eklenmis, bence zorlama bir kitap. cemile ruhuna uygun degil. zaten resimleri bile diger kitaplarindan kopyalama, yeni resim yok icinde.


yuksel_

hadi ya, ülkücüm bunu öğrendiğim çok iyi oldu..ben de türk bir yazarın yazdığını görünce, alla alla hani bu fransız Camille'den çeviriydi diye düşünmüştüm...evet doğru kelime zorlama...ben diğerlerine de göz atayım en iyisi :))


Cevaplamak için Üye ol