Bebek için meyve sebze temizliği

ayssegulll soruyor: 3

merhaba

ek gıdaya geçmemize yaklaşık 2 2-5 hafta gibi bir sre kaldı.hazırlıklara başladım.meye ve sebze temizliği için bitkisel temizleyici sıvılar var bunlar gerekli mi?bebek olduğu için sirkeli suda bekletilmez diye biliyorum.siz nasıl temizliyorsunuz.bir de normal deterjan bebek biberonu,tabaı çanaı için uygun mu?ekstra kaynatsam temizlenir mi?yoksa ayrı bir bebekler için bulaşık deterjanı mı almam gerekiyor?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


denizderya1

Bizim de geçmemize az kaldı. Bu sorular benim de kafama takılyor. Umarım yardımcı olan anneler olur.


seyircikoltugu

Merhaba ben bebek biberon, tabak çanağı için bebek deterjanı almıştım ve elimde yıkamıştım. Biberonları da sık sık kaynatmış, aşınanları da dönem dönem değiştirmiştim. Şimdi 21 aylık oğlum ve sulukları hariç makinede bizim tabak çanaklarla yıkıyorum ama tabi bulaşık deterjanı bitkisel kullanıyorum hep.

Meyve sebze yıkamasında sirkenin zararlı olduğunu bilmiyordum, sizden öğrendim. Ben sirkeli suda temizliyordum. Ayrı bir sebze temizleme sıvısı bitkisel de olsa kulağıma hoş gelmedi ama tercih sizin tabi. Yalnız alacaksanız bile stoklu almayın çünkü bir süre sonra sizin sebze meyveler bebeğin meyve sebzeleri ayrı ayrı yıkayıp muhafaza etmek zor gelebilir. 


ayssegulll

Cevabınız için teşekkür ederim ben de sirkeli suda yıkamayı düşünüyordum sanırım bebeğin midesi açısından zararlı iyice durulamak gerek 

Biobellinda ürünü kullanıyorum çamaşır makinesine bitkisel olduğu söyleniyor ama güvenemiyorum Cevaplamak için Üye ol