Kordonun geç kesilmesi

doa1974 soruyor: 10

Normal doğum sonrası kordonu geç kestiren var mı? Ya da bu konuyu doktoruyla konuşup fikir alan?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


doa1974

geç derken, hemen değil manasında. 30 sn dahi geç sayılıyormuş.


melekveannesi

Benim geç kesildi.1-2 dakika içinde sanırım. Kızım doğar doğmaz doktorumuz benim karnıma yatırdı :) öylece bana bakarak yattı meleğim...çok güzeldi. Ama özellikle konuşmadık, doktorum çok ince ve saygılı davranmıştı.


doa1974

ne mutlu size.  kansızlık ve bağışıklık  bakımından çok faydası oluyormuş sanırım?benim doktorum da ( artık eski doktorum) lafını ettiğim için azarladı beni.  sarılık olurmuş çok riskliymiş öyle dedi. sizde sarılık oldu mu? gerçi kızımda hemen kestikleri halde olmuştu sarılık...


melekveannesi

hayır olmadı...ben su vermiştim ama ondan diye düşünüyorum. bir de çok sık emzirmiştim. her gün 11 civarı güneşlendirdik kollarını ve bacaklarını. Bunu da sağlık ocağındaki ebemiz önermişti.


doa1974

teşekkür ederim. ankara'da mısınız?



melekveannesi

Hayır İzmir :) Sağlıkla bebeğinizi alın kucağınıza...güzel doğumlar diliyorum.


doa1974

çok teşekkürler. inşallah :)


bluebamboom

http://www.dogumakademisi.com/makaleler/173-kordonu-ne-zaman-keselim-acog-komite-raporu

Bunu okumuş muydunuz? Okumadiysaniz belki okumak istersiniz.



egokce

evet benimkiside 3 4 dk sonra kesildi tabiki normal doğum vede ilaçsızdı bebeğin anneyle teması çokönemli diye biliyorum birde hemen emzirdim hiç sıkıntı olmadı bence böylesi çok sağlıklı bebeğim için en iyisi. sarılıkda olmadı çok sağlıklı bir bebek


ecehankoc

Ben dun dogum yaptim. Oglum dogdu, kucagima verip bi yarim saat herkes cikti odadan. Kordon, placenta falan hepsi olduklari yerde kaldi. Sarilik olup olmadigini henuz bilmiyorum. Olursa yazarim size.



Cevaplamak için Üye ol