Doğum sonrası unutkanlık

merv1986 soruyor: 6

kızlar merhaba;

hamilelik döemiyle başlayan ve doğumdan sonrada deva eden aşırı unutkanlıklarım var. o kadar bariz ki hemde. yanan yemekler, hatta en son hangi göğsümü emzirdiğimi bile unutuyorum. çevremdekiler benden daha iyi biliyor hangisini emzirdiğimi. hatta bu gün oğluşuma şarkı söylüyordum radyoda çalan müziğe eşlik ederek şarkı sözlerini bile unutmuşum. hemde çok iyi bildiğim şarkılar.:)) hep uydurarak söyledim. videoyu izlerken gülüdm ama düşündüm ne oluyor diye?? siz de böyle durumlar oluyorr muu, doktora danışanınız var mı???

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


tiara

b12, folat, hemogram, t3, t4, tsh baktırmanızı öneririm. hamilelik ve emzirme sürecinde b grubu vitamin eksiklikleri, kansızlık ve tiroid fonksiyon bozuklukları sık görülür. bunları ekarte etmek gerekir.

yeni koşullara -yeni bebek, annelik - adaptasyon, uykusuzluk gibi nedenlere de baglı olabilir tabii ama mutlaka bu tetkiklere baktırmak gerek..


isilcim

b vıtamın eksıklıgı imiş, benım de dişlerim çekilmeye basladı sımdı sımdı 7. aya gırıyoruz, neyı nereye koydugumu unutuyorum yani tesaduf mutfaga gıdıp aaa ocak açıkmış dedıgım cok oldu. kan degerlerımı ölcturdum ben de bakalım ne cıkıcak. ama bır seylerın eksık oldugu su göturmez.


maviboncukk

Multivitamin ve omega 3 desteği öneririm.


bellroad

aynı durum bende de vardı. dogumdan sonra 8 ay elevit, kalsiyum, demir ve b12 almaya devam ettim cok faydasını gordum. bentahlil yaptırmadan ictim doktorumun onerisi ile sut alerjisi diyeti yaptıgım icin zaten kalsiyum demir alıyordum, b12yi de unutkanlıktan dolayı doktorum onermisti.


yelizindefinesi

Ben hala unutuyorum sanırım benimde ilaç almam gerekiyor


merv1986

yanıtlar için teşekkürler kızlarr... yarın bende bir kan tahlili yaptırayım. bu arada elevit bende de varr, ya kullanacaktım ama inanın onu bile unutuyorum. aklıma geldiğinde tam kahvaltıya oturmuş oluyorum. en az yarım saat beklemek gerekiyor ya onu.. neyse gözmün önüne koyup tekrar başlayalım.Cevaplamak için Üye ol