BabyNEO Yıkanabilir çocuk bezi ve mayo çocuk bezi kullanan var mı?

hulya_defne_mert soruyor: 6

Merhaba,
Tatil öncesi kızım için bu mayodan alıp almama fikri kafamda cevapsız kaldı. Acaba kullanan ve değerlendirme yapabilecek arkadaşlar varmı?

Ayrıca yıkanabilir bebek bezlerinin de avantajlarını okuyunca aklım yattı ama yine de bir kullanan varsa bir de ondan duymak isterim.
teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


cerenaltintel

Babynap'in yıkanabilir mayo bezleri var ama Kim kullanmış, memnun kalmışlar mı hiç bilgim yok, kusura bakma.

Tanya babynap kullanıyor, onunkine ve birkaç blogdan daha bakıp öğrenmiştim ben babynap i.


zeyno74

Merhaba yeni bir anne olarak yıkanabilir bezleri duyduğumda ben de nasıl olur dedim. Dergide Babyneo'yu görmüştüm. sitesini inceledim çok ilginç geldi. Geçen kış E-Bebek mağazasında inceleme fırsatım oldu ve bir deneme seti aldım. Gerçekten çok memnun kaldım. Sonra yine E-Bebekin internet sitesinden tam set aldım. Yıkamak zor gibi geliyordu ama o kadar da değilmiş. en azından bizim oğlan memnun :) E-Bebek mağazası ve internet dışında Joker mağazalarının bazılarında da varmış, bir arkadaşım görmüş.

Mayoları da var, temmuz başı oğlumuza aldık, çok şirinler, bir tane mavi bir tane de üzerinde balıklar filan olan mayo aldık. inanmayacaksınız otelde elde bile yıkadım. gerçekten tavsiye ederim.


iptal_uye

ben de tatil öncesi neobaby aldım. ayrıca bir paket de little swimmer. antalya bölgesinde hava çok sıcak olduğu için gittiğimiz gün kızarıklıklarımız oluştu ve bu durumda bez bağlamak istemedim kızıma. ben havuza girerken huggies, havuzdan-denizden çıkınca neobaby kullandım genelde. ayrıca bir kaç tane de kilot bulundurdum yanımda. bu neobaby.yi ya ben kullanmayı beceremedim ya da bana göre bir ürün değil. sonuçta neobaby ile denize girince ıslanıyor bez ve çıkınca çocuğu öyle oturtamayız. ya da suyun dışında da giydirsem çişini yaparsa yine ıslak, yine öyle oturmayız. sonuç olarak sıklıkla tuvalete götürüp çişini yaptırmış olsam da mutlaka ki arada kaçırdığımız ve altımızı ıslattığımız oldu. kilot değiştirerek ve kirlilerimizi akşam yıkayarak geçirdik bir haftamızı.


hulya_defne_mert

arkadaşlar ben bu kumaş bezleri fln incelerken Diaperfreebaby organizasyonu ile tanıştım. Bebekler doğumdan itibaren lazımlığı ya da tuvaleti kullanıyorlar yani bez yok. bez olmayınca bez masrafı yok, pişik derdi yok, 2,5-3 yaşına kadar bezleme derdi yok, bebek hareketlenince bebekle bez bağlama savaşı yok. keşke diyorum hamileliğimde tanışsaymışım bu yaklaşımla. biz 1 haftadır tuvaletimizi lazımlığa yapıyoruz. dışarı çıkarken de kumaş bez bağlıyoruz. bu yaklaşımın Türkçeye çevrilmişbir kitabı da var. Bezsiz Bebek adı. Eğer işi bırakıp da evde bebeğinize kendiniz bakacaksınız bu konuyu es geçmeyin derim. Kısa bir araştırmadan sonra da aslında tüm dünyada ne kadar yaygın olduğunu göreceksiniz. ülkemizde ya da dünyada muhtemelen engellemeler vardır ve bu nedenle fazla duyulmuyordur ama mutlaka denemenizi/incelemenizi tavsiye ederim.


melusina

ben de baby neo deneme setini aldım
tabi daha bebek doğmadığı için deneme fırsatım yok
mutlkaka deneyimlerimi yazacağım çünkü bu konuda
çok az bilgi var


elisaruya

Bende bugün fuzzibunz siparişi verdim umarım memnun kalırım babyneo ile arasında kararsız kaldım ama umarım iyi etmişimdir. Siz hangisinden kullanıyorsunuz?
Cevaplamak için Üye ol