2 yaş civarı çocuklarınız nerede yemek yiyor?

yuksel_ soruyor: 7

merhaba,

Rüya'ya yemeklerini hala biz yedirdiğimiz için normal ayaklı mama sandalyesini kullanmaya devam ediyorduk. Kalkıp durmasını engellemek, kendi önündeki sehpadan yararlanmak için hala işimize yarıyordu. Ama bir süredir, artık bizimle masaya otursa yemek yeme alışkanlıkları gelişir diye düşünmeye başlamıştım ki, mama sandalyesinin ayağı kırıldı. yani artık birşey yapmak elzem oldu, ya normal sandalyeye oturtacağız, ya da portatif mama sandalyelerinden alacağız. normal sandalyeler için boyu hala çok küçük olduğuna göre heralde portatif bişey almak gerekecek. biraz baktım, soruları inceledim, iki alternatif var gibi:

http://www.e-bebek.com/portatif_mama_sandalyeleri/sevi_bebe/sevi_bebe_mama_sandalyesi/SEV-52487

http://www.e-bebek.com/portatif_mama_sandalyeleri/diger/praticbaby_mama_sandalyesi_turuncu/XYZ-18309

2 sorum var aslında. Siz 2 yaş civarı çocuklarınıza nerde yemek yediriyorsunuz ve bu sandalyelerden hangisi daha kullanışlı?

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


esra

akşam yemeklerini aynı masada yerken çorba ya da sebze yemeklerini nasıl yiyorlar yani benim oğlum çatala batırabildiği yiyecekler hariç çorba ve sulu yemekleri yiyemiyor ama akşam yemeklerini de hep kendisi yemek istiyor ama kendisi çok az yiyor tam emin olamıyorum doyup doymadığından sizler buna nasıl çözüm buldunuz?soru içinde soru oldu ama uzun zamandır buna çare arıyorum ya da akşam yemeklerine balık makarna köfte haricinde neler ekliyebilirim?yardımcı olursanız sevinirim...


hayatto

benim cözümüm önüne ufak bir tabak koyuyorum yiyebilecegi seyler, corbamsıları ise kendim aynı anda  yediriyorum o diğer tarafta catalıydı katı gıdaydı ugrasırken


DRK

bizim ufaklıkta artık mutfakta normal sandalyede oturarak yiyor yemeğini.mama sandalyemizi 2 aydır kullanmıyoruz.çokta iyi oldu.
hayatto

evet o portatif sey elayı tasımazmış


ozguranne

pardon ben yeni gördüm, soru varmış. esasen ela sandalyeden masaya yetişebiliyor. çorbayı baştan sonra desteksiz kendi içiyor diyemem. yavaş içtiği için arada ben de veriyorum ama büyük bir kısmını kendi kaşıkla içiyor(ısrar ediyor). bazen sol bazen sağ el kullanıyor. sulu yemeklerde yemeğin içindekileri fasulyeleri filan bazen çatalla alıyor bazen eliyle alıyor. arada giriyor el yemeğe. doydum dediğinde ben genelde ikna oluyorum. aç olsa yer diye düşünüyorum. bazen çevrede yemiyor diyenelr olduğunda cidden yemiyor ama yapacak bir şey yok. bir kez ısrar ettim (bir tek balık söz konusu olunca bi tuhaflaşıyorum ben) onda da yemedi ve gıcık oldu. yapacak bişey yok.
Cevaplamak için Üye ol