Tahıllı mama

imi soruyor: 8

Hipp'in 7 tahıllısını kullanıyorum . Akşam öğünü olarak veriyorum ancak kutunun üzerinde yazan ölçünün yarısını yapıyorum ben. Yani 90 ml suyla formül mama hazırlayıp içine 1.5 -2 kaşık tahıl koyuyorum. Bu tip mama kullananlar, siz ne miktarda hazırlıyorsunuz??

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


tubish36

Ben kutu üstündeki tarifin aynısını yapıyorum ama benim oglusum iri bir bebek.ancak doyuyor


gizemfiliz

bebelac tahıllı alıyoruz bazen.3 kaşık 120 cc su yetiyor.


ketrin

bebelac gece tahıllı mamalardan yatmadan 1 saat önce bende yediririm. 120ml su ile kıvamını kendim ayarlıyorum. kaşık hesabı yok. ama bir büyük kase oluyor hemen hemen ve de yiyor. Benimki en çok bebelac gece sütlü irmikli muhallebi ve bebelac sütlü yulaflı buğdaylıyı sever. tavsiye ederim


kem

mar a kesinlikle katılıyorumketrin

tabii bu bulgur pilavı ve prinç pilavı yada türevlerini yemesini bende denedim ama olmadı olmadı... bunlaral en azından besim ihtiyscını karşılıyor. bende günlük alması gerekn gıdalrı başka sevdiği şekillerde veriyorum. Makarna yerine irmik, omlet ve yoğurt yerine, yumurtalı yoğurt çorbası gibi.. her çocuk farklı. ama yerse ne ala...


ozlemkurt

Aksamlar bende tahilli mamalardan veriyorum. Yatmadan once yenen bulgur pilavi yada sebze yemekleri hazimsizlik yada gaz yapabiliyor. O yuzden aksamlari daha hafif seyler vermeye calisiyorum.


perfecto

Arkadaşlar gece mamalarında hep Tahıllı mamalar var ve ben Aptamili yada Hipp i kullanıyorum.Ama bu tahıllı mamalar kızıma feci gaz yapıyor. Gece yatarken ne önerirsiniz 8 aylık prensesim için.

Ve ne çorbaları hazırlıyorsunuz ben mesela brokoli koyduğumda o da gaz yapıyor nasıl bir gazlı bebiştir anlamadım:(


azzraa

Ben aptamilin tahıllı kaşık mamalarını kullanıyorum.Bir kere üzerindeki tarifi yaptım ve yarısını çöpe attım.Bebeğimin yiyebileceği kadar yapıyorum.Eğer çubuk kraker ya da az da olsa meyve yediyse az hazırlıyorum.Hiçbirşey vermediysem de biraz fazla yapıyorum.Allaha şükür bugüne kadar hiç mama ziyan etmedik.


Cevaplamak için Üye ol