sterilizatör, yoğurt yapma makinesi, biberon ısıtıcı

ukba soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar, biberon vs için bir streilizatör, ayrıca bir yoğurt yapma makinesi ve biberon ısıtıcısı almayı düşünüyorum. İnternetten birçok markayı inceledim ve kararsız kaldım. Sonra en güzelinin deneyim ve tecrübelerden faydalanmak olduğuna karar verdim. (Üçünde de weewell ağır basacak gibi) Benimle deneyim ve düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


CiciAnne

Yoğurt için Arzumu önerebilirim kullandım memnunum.


nilaylilayla

bende weewell sterilizatör kullanyorum..çok memnunum


satrun

Dün e- bebekten Avent sterilizatör aldım.Hemen herşeyi koydum ve 8 dakikada steril etti.Çok memnunum.Philips Aventi önerebilirim.Beko biberon ısıtıcısı hediye geldi.Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Biberon ısısı çok yüksek.Önce ısıtıp sonra soğutmaya koymak gerekiyor.Kullanmıyorum kaldırdım.


ebrukarel

acele etmemek de bir yaklaşım olabilir. kızım biberon kullanmıyor, bunları almış olsaydım gereksiz masraf olurdu diye düşünüyorum. yoğurt mayalamak da çok kolay yoğurt makinesi evde makine fazlalığı yaratabilir


kader_eymen

ebrukarele katılıyorum...bizde biberon ve emzik hiç kullanamadık, almış olsaydım fuzili olacaktı.
ufak kavanozda yada tencerede yoğurt mayalamak oldukça kolay, benim gördüğüm yoğurt makinalarının kapları hep pilastikti ve içime sinmedi, alsaymışımda zaten gereksiz kalabalık olacakmış mutfakta...ısıtılacak bişeyleride hep benmari usulü hallettim, steril içinde kaynattım yada kaynar suda beklettim gerekli olanları, çocuğun biraz mikrobada ihtiyacı var diye düşünenlerdenim...daha sonra yeterince mikroba bulanabiliyorlar zaten yerlerde sürünerek...
bence daha sonra ihtiyaç dahilinde olursa almanızda yarar görüyorum bunların hepsini...dennis

bence de önce ihtiyaç duyup duymayacağınızı görüp ondan sonra alın. ben bunlardan sadece sterilizatörü aldım. hem arzum, hem chicco hem de weewell deneme şansım oldu. en pratiği wee geldi bana, en çok da arzum da zorlandım. yoğurdu da hazır mama kavanozlarına mayalıyoruz, çok pratik oluyor. iki kavanoz mayalayıp iki günde bitiriyoruz. sonra taze taze tekrar mayalıyoruz. bence gerek yok yoğurt makinesine. zaten biberon kullanırsanız evde o kadar çok eşya oluyor ki: biri sıcak - biri kaynatılıp soğutulmuş - bir de seyahat boyu olmak üzere en az üç termos, biberon fırçaları, biberon emzikleri, en az 5-6 biberon, bunları hijyenik saklamayı sağlayacak kaplar, mama kutuları, vb.... tabi bunlar mama ile beslenme veya anne sütünü doğrudan emememe durumunda gerekli. umarım bebeğiniz rahat bir şekilde emer de iki biberonla idare edersiniz. o zaman sterilizatöre de ihtiyacınız kalmaz; kaynatırsınız olur biter..


Ozlemdoruk

eğer anne sütü verirseniz sterilizatör ve mama ısıtıcıya gerek kalmayacak. ben mama ve anne sütü veren bi anne olarak mama ısıtıcı almadım. bana gereksiz geldi. mamayı tazecik yapıp kızıma içiriyorum. mama ısıtıcılar mamayı yapmıyor sadece sıcak tutmaya yarıyormuş. zaten işin en zor kısmı mamayı yapmakta.. eğer mama verirseniz steril makinası inanılmaz gerekli. biberon kaynatmak hiç kolay bi iş değil. ben avent in elektrikli makinası kullanıyorum. her kullanan memnun.


Marlasinger

chicconun biberon ısıtıcısını almıştım oğlum hiç biberon almadı kavanoz mamalarını ısıtmak için kullanayım dedim ama cezve içinde kaynatıp ısıtmak daha pratik oldu.Kızım biberon alıyor ısıtayım dedim ama yine kullanışlı gelmediği için rafa kalktı.

Sterilizatörde bana çok gerekli gelmiyor açıkçası.
Yanlız yoğurt makinasını baya kullandım arzumun.Yoğurdun tutmaması gibi bir ihtimal yok;)GulcanDeniz

-Oğlum biberon hiç kullanmadı, o yüzden almış olduğum Avent biberon ısıtıcısı fuzuli masraflar listesindeki yerini aldı.

-Sterilizatör benim çok işimi gördü. Bazı emzik vs gibi şeylerde kaynatmayın, sterilize edin gibi uyarılar yazıyor mesela. O yüzden düşünülebilir.

-Yoğurt makinasını çok kullandım. Arçelik'ti sanıyorum. Bir de kavanozlarının cam olmasına dikkat edin. Bu arada yoğurda normal şartlarda 6 aydan sonra başlayacaksınız, yani o tarihe bırakabilirsiniz...


adilcan

yoğurdu kendim mayalıyorum ama sterilizatör chicco mikrodalga için olanını kullanıyorum çok memnunum kaynatırken elimi çok yakmıştım :) sevgilerCevaplamak için Üye ol