galatasaray lisesi

ayberke soruyor: 8

Malum galatarasaray lisesinin kura başvuruları başladı.Bu okul devlet okulu olmasına ragmen her sene ögrencilerinden hatırı sayılır bir ucret alıyormuş.Bu okulda okuyan yada yakını okuyanlar bilgi ve deneyimleirni paylaşırsa sevinirim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ilknurarda

bir arkadaşımın arkadaşının oglu kazandı geçen yıl kurayı. herhangi bir ücret almadıklarını söylemiş. sadece çok fazla materyal kullandıklarından onların parasını alıyorlarmış diye duydum. bende gelecek yıl katılmak için can atıyorum bu kuraya... inşallah bize de çıkar


ayberke

Seneye bizde kuraya katılacağız.Ama genede ben ücretli diye biliyorum.


ilknurarda

inşallah ücretli değildir. ya da cüziidir. benim duyduğum ilkögretim kısmı için konuşuyorum tabi kurada her kişiden ciddi bir rakam alıyorlar. o toplanan paralarla okuyor çocuklar. ekstralar sadece veliden taleb ediliyormuş 


kedidirkedi

sabah haberlerde gördüm, 10000 kişi katılmış kuraya. Bir kuyruk vardı ki evlere şenlik! Vardiyalı nöbet tutmak lazım kuyrukta geceden gidip. CokBilmis

Ben Galatasaray Lisesi'ni kazandım da gitmedim. 10.000 kişi kuyruk olmuş ha? Vay be!


ayberke

6000 kişiye yakın kişi katılmış kuraya.2008 Yılında velinin biri kendilerinden talep edilen 1.800.000 tl için dava açmişlar ve kazanmışlar.burası devlet okulu para talep edemezsiniz diye.Anladıım kadarı ile bu para her senealınan bir para .Bir seferlikte değilmiş.


CokBilmis

Aslında sene bazında bakacak olursanız aylık 180 TL'ye geliyor (2 ay yaz tatii dersek). Çok da fazla değil meblağ olarak.

Eğer bu meblağ fazla geliyorsa bence okul yönetimi ile de konuşabilirsiniz. Ödeyemeyecek olan ailelere burs yardımında bulunduklarına eminim.


ayberke

Benim duyumlarıma göre bu rakam 4 sene öncenin rakamı.En son rakamın 6000 tl cıvarında diye biliyorum.Ama kesin ve net bir bilgi değil bende tam anlamıyla ögrenmekiçin yazdım.


Cevaplamak için Üye ol