BBC Kids Zone

fatos soruyor: 10

Merhaba


Oğlum 27 aylık oldu ve ben ingilizce adına birşeyler yapmak istiyorum. Dilim iki dilli yetiştirecek kadar iyi değil. Ama ilk kelimelerim kitabından gösterdiğim ingilizce kelimeleri öğrenmek hoşuna gidiyor. BBC Kids Zone setini çok yerde duydum. Acaba başlangıç olarak iyi bir seçim midir? Fiyatı yüksek olduğu için tecrübeleri öğrenip öyle almak istedim. Henüz dvd izletmiyoruz ama kısa kısa gösterebilirim diye düşünüyorum. Ya da başlangıç için önerebileceğiniz başka set ya da kitaplar var mıdır?

Bu soruyu cevapla


43 Cevap


emp

bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum..


senem

Merhaba -

Burada birkaç tavsiye var ilgilenirseniz: http://cikolatalipasta.blogspot.com/search/label/ingilizce%20%C3%B6%C4%9Fretirken

Kolay gelsin..


fatos

Senem Hanım merhaba,


Bloğunuzu daha önce incelemiş ve müzikleri oğluma dinletmiştim. Sizi bulmuşken birkaç şey sorayım izninizle.
Benim dilim çok yeterli değil ama ona çocuk kitabı okuyacak kadar biliyorum. Yanlış birşey öğretmekten korkuyorum. Düzeltmek daha zor olur diye. Birkaç gündür evdeki ilk kelimelerim kitabından bazı sözcükler söylüyorum. 10-15 kadar kelimeyi öğrendi. Çok istekli. Ayrıca Happy Birthday ve Jingle Bells şarkılarını söyleyebiliyor. Ben çok hakim olmadığım için rehbere ihtiyacım var. Gerçi siz sanırım bu sete ihtiyaç duymamışsınızdır ama genede inceleme fırsatınız oldu mu? Bloğunuzda gördüğüm ilk kelimelerim kitabı da aklımda. 


senem

Fatoş Hanım merhaa,

Kusura bakmayın, sorunuzu daha yeni gördüm. Daha önce yine nurturia'dan bana BBC Kids English Zone'u soran bir arkadaşım olmuştu. Ona da benzer şeyler söylemiştim: BBC'nin çocuklar için çıkardığı ürünü biraz incelemiştim daha önce. Evet güzel bir ürün ama yaşı itibarıyla Yağız tam olarak takip edebilir mi bilmiyorum. İsterseniz şu sayfadaki videolara bir gidin ve onları Yağız'a izletin. Bakın bakalım, ilgisini çekecekler mi?

http://bbcactiveenglish.com/kids-english-zone_video?clip=3

İngilice öğretirken mümkün mertebe kafiyeden, resimden, animasyondan ve özellikle şarkılardan faydalınılması önemli. Bu bakımdan BBC Kids iyi bir ürün ama yine de çocuklar için dil öğretmek amaçlı bir DVD'nin karşısında oturmak çok da anlamlı olmayabiliyor. Ben daha çok doğal yollarla birlikte şarkı dinleyip söylemeyi, dans etmeyi falan öneriyorum. Tabi bu noktada anne-babanın İngilizce bilgisi de çok önemli. Eğer bilgi yeterli değilse fazla da yönlendiremezler elbette. Böyle durumlarda bu tarz hazır paketler daha çok işe yarayabilir.

Sevgiler ve kolay gelsin :)


fatos

Merhaba Senem Hanım,


Cevabınız için teşekkürler. Bu süre içinde BBC Kids Zone'u aldım ve bana da seviyesi fazla geldi. Gerçi Yağız çok sevdi dergileri. Hergün bakmak istiyor ama sadece kelime olarak veriyorum. DVD 'deki komik tiplerden de korktu maalesef :-( Bu set bir süre bekleyecek anlaşılan. Sizin ve burada pek çok kişinin önerdiği İlk Kelimelerim kitabını aldım dün. Çok eğlenceli görünüyor. Bir de basit cümleleri olan bir hikaye kitabı aldım. Anlamasa da bunu ingilizce okumamın faydası olur mu sizce ona? En azından kulağına yatkınlık sağlaması için. Kitaplara çok düşkün olduğundan zevkle dinliyor okuduklarımı. Bu şekilde basit kitaplar alsam işime yarar mı? Keşke dile fazla hakimiyetim olabilseydi. Ama maalesef yok. O yüzden ekipmanlar daha çok işime yarayacak. 
Müzikleri de dinletiyorum ama bazılarından korkuyor. Sizin sayfadaki bazılarını sevdi bazılarında ise ağladı. Bu yaşta nelerden korkacaklarını tahmin etmek zor gerçekten.
Bu arada yazdıklarınızdan da çok faydalanıyorum. Özellikle blogda çok bilmeyenlerin bile öğretebileceğine dair yazdıklarınız motive etti beni. Zevkle okudum, teşekkür ederim.ayberke

Fatos hanım bende almayı düşünüyorum ama merak ettiğim birşey var setin içinde türkçe brşeyler varmı.daha doğrusu benim bu seti yurtdışından alma imkanım var.set yurtdışından alınıp direkmi satılıyor yoksa herhanbir düzenleme türkçe ekleme birşeyler varmı yazarsanız sevinirim.


fatos

Derginin içeriğinde türkçe birşey yok ama arkada 3-4 sayfa cevaplar ve notlar diye bir kısım var. Burada ebeveynlere nasıl öğretecekleri konusunda kısa notlar yazılmış. Bence olmazsa olmaz değil. Boyut yeniden düzenlemiş yani. Ama yurtdışından çok makul fiyatlara alabiliyorsanız, orayı tercih edebilirsiniz.


emp

nereden temin edebilirim bu seti ve fiyatını öğrenebilir miyim?fatos

Ben boyut yayıncılıktan aldım.  http://www.boyutstore.com/urun/bbc-active-kids-english-zone-dil-egitim-seti.aspx Ama limangoda arada kampanyasını yapıyorlar, takip edebilirsiniz. Zaten 2 yaş için biraz erken bir setmiş. Nasıl olsa alacaktık ama :-)


emp

teşekkür ederim. kaç yaş için uygun peki? ve 2 yaş için uygun başka öneriniz var mı?Cevaplamak için Üye ol