4+4+4 NEDİR

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


maramara

oglum 2005 dogumlu. gecen sene e-okul'da 1. sınıfa kaydı yapıldı otomatık olarak. ama ben okuluna gıdıp dılekce verdım oglumun 1 yıl daha anasınıfına gıtmesını ıstıyorum dıye. yonetmelıkte bır maddeye ıstınaden velının boyle bır hakkı vardı. matbu bır dılekceydı ımzaladıgımız. yanı bıze ozel bır uygulama degıldı, cok vardı bızım gıbı ozellıkle de yılın 2. yarısı dogan,yıl sonuna doganlar bunu tercıh ettıler. bızımkı de 29 agustos dogumlu, yanı ocakta dogan cocuktan 8 ay kucuktu :( dogru yaptıgımız dusunuyorum en azından kendı oglum ıcın bu yıl daha bır hazır ılkogretıme bence. 2 yıl anasınıfına gıttı, sıkılmadı. sımdı neden uzun uzun anlattım; bence bu yıl da 5 yas grubu ıcın boyle bır uygulama yapılabılır. yanı mutlaka 1. sınıfa gıdecek denmez kaldı kı 5 yas ılkogretım ıcın cok erken.bence krese verın, seneye duruma bakarsınız :)) sımdı ben de merak edıyorum sıstem ve sınıflar nasıl olucak?
su duruma gore 1. sınıfa baslıyacak 3 grup ogrencı var:
a) 5 yas grubu (yenı grup)
b) 6 yas grubu (2006lılar) eskı sısteme gore
c) 7 yas grubu (2005li olup gecen sene dilekçe verenler)
bu durumda cok kresvarı egıtım nasıl olur bılemem, anaokullarında bıle yasa gore ayrı sınıflar varken bızımkıler hep beraber nasıl olacaklar bılemıyorum.ama kucuk olmasından sa buyuk olmasını tercıh ederım :))
her beraber gorecegız ama sınıf ogretmenı arkdslar buyuk cocuk sıkıntı olmaz gec ver dedıler hep bana,sanırım yonetmelıklerı cok ıyı okuyup varsa gec gonderme maddesı sonuna kadar haklarımızı bılıp gec gondermek en ıyısı.


gizemmm

BiDe mart 2007 dogumluyuz yasaya gore gondermem gerekiyor ama ben gondermeme hakkimi kullanicam simdi zaten krese gidiyor seneyede anaokuluna gidicek.bu sene uc grup baslicak 2005-2006-2007 cocugum nerdeyse kendinden 2yas buyuklerle ayni sinifa gidicek,duzenleme yapicaz diyolar ama ben inanmiyorum altyapi yok bir kere bir kac ay icinde oturtabiliceklerini sanmiyorum bu yil herkes acisindan kotu oldu ve ben kesinlikle gondermicem


nisa06

valla bu sorularınıza bakan bey bile net yanıtlar veremiyor.biz uygulayıcılar olarak hiçbir bilgilendirme yapıladığı için bilmiyoruz maalesef yaşayıp göreceğizCevaplamak için Üye ol