sık kaka yapma

Serpilin_CemreSi soruyor: 10

acil sorum varr anneler: cemre yaklaşık 1 haftadır çok sık kaka yapıyo ya .sormuştum yapmamasından iidir demiştiniz ama günde 4-5 sefer bazen 6-7 sefer yapıyo.anormal bi durum yoktur dimi ya?kakasında bi anormallik yok rengi bazen açık bazen koyu oluyo , bazen az bazen çok yapıyo.ama ishal gibi diil gayet kaka yani.hemen hemen 2-3 saatte bir yapıo..ek gıda durumumuz iyi seviyo yemek yoğurt meyve vs. diş de çıkarıyo 2 tane gözüküyo ama daha patlamadılar.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Tosuncuk

Merhaba

Yediği bir şey dokunuyor olabilir mi? Kızımda gıda alerjisi var ve denediğimiz gıdaların dokunup dokunmadığını anlamamızın bir yoluda sık kaka yapma.


Serpilin_CemreSi

her zamankinden farklı bişi yedirmedik ki ama bi düşüneyim gene de..dr.a götürsem mi acaba?


tenyax

Diş çıkarma döneminde benim oğulmda da oluyordu.doktora sordugumuzda dişlerden dolayı oldugunu söylemişti,bir süre sonra düzeliyor merak etme.


river

evet bizde de olmuştu..1 hafta boyunca çok sık kaka yaptı.doktoruna sordum olabilir anne sütü alan bebeklerde  dedi.6 aylık kızım bu arada.biz de ek gıdaya geçtik..


ocean85

bizde de diş çıkarma döneminde olmuştu sonra düzeldi korkulacak bir durum değil sanırımminigim_sare

merhaba, benim kızım tatilden döndüğümüzden beri günde 5-6 defa sulu kaka yapmaya başladı.1 haftadır böyle. tam ishal de değil. aile hekimine danıştım. dişlerden dedi. ama bir çocuk dr na götürsem mi acaba diyorum. mikrop kapmasından korkuyorum. deneyimli annelerden yorum bekliyorum :)


SelmaOnurEmre

Oğlu çok sık ishal olan bir anne olarak doktora falan gitmenize gerek yok derim. Kanlı ishal bile oldu benim oğlum o zaman bile dr sadece bolca emzir, vücudu mikrobu atana kadar ishali devam eder, sonra geçer dedi. Nitekim hep öyle oldu. Ama kakayı mutlaka kontrol edin yine de sümüksü ve kanlı bir hal alırsa da yarım saat içinde tahlile yetiştirmeniz gerek. Sadece sulu kaka ise ishal diyeti uygulayın. Yani patates, pirinç lapası, muz, şeftali vs. Yağı kesin ya da azaltın. Poposunu bol bol yıkayın ki pişik olmasın. Kaka asitli olduğundan hemen pişik olur ve çok zor geçiyor sonrasında. Hele de farketmezseniz kaka yaptığını çok fena oluyor malesef:(( Geçmiş olsun...


minigim_sare

çok şükür kan falan yok. bi ağrısı falan da yok.1 haftada geçmeyince endişe ettim sadece.sanırım dişlerden. aile hekim bağırsak düzenleyici debridat süs. verdi. kullanıp kullanmama konusunda tereddütteyim.hafta sonuna kadar geçer umarım. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.smurfette

minigim_sare ; demir damlasi kullaniyor musunuz?


nuriye_

maşallah annesi o kadar yedirirsen tabiki çok yapar.karnı doyuyor ki yapıyor.günde 5 6 normal demişti bizim doktorumuz.

 Cevaplamak için Üye ol