kızımın ağzındaki pamukcuk nasıl geçer?

esilammm soruyor: 10

bebeğinin ağzında pamukcuk olan var mı, ne kadar sürede geçer? her şeyi yapıyorum, acıyor mudur acaba? bir iki gündür zor emiyor? bu durumu neye bağlayacağımı şaşırdım.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


asli_asli

canım benim bebeğimde de bi dönem olmuştu. kaynatılmış ılıtılmış suya biraz karbonat koyup temiz bir tülbentle bebeğinin ağzını temizleyebilirsin. bir kaç gün içinde azalıcaktır. bi de doktorların verdiği nystatinli damlalar var. doktorunu arayıp damla ismi sorabilirsin.canım birde emzik veriyorsan hijyenine çok dikkat. sürekli kaynat.


nilaylilayla

biraz pütürlü bir kumaşla, yani gazlı bezle silmek gerekiyor..gazlı bezi kulak çubuğuna sarın, karbonatlı suya batırıp fazla bastırmadan silin...sonra da dr un verdiği damlayı düzenli kullanın...aynı suyla meme ucunuzu da silin..pamukçuk baya inatçı bir durum geç iyileşebilir..


HAWOR

bence kesinlikle pütürlü kumaşla yapmayın.daha da azdırır.ablam doktor doğumdan sonra ilk ay bizimde oldu ve o kulak pamuklarını karbonatlı suya batırıp tek seferde silerdi her bir yarayı.kısa zamanda da geçti.damla falanda kullanmadık.ya da bebek mendili kullanılabilir yumuşacık.
eğer anne antibiyotik kullanırsa olurmuş ki bana sezeryandan sonra vermişlerdi kullanmam için.geçmiş olsun...


nilaylilayla

bana da doktor önermişti gazlı bezi..her doktorun belli bir görüşü var..hatta ben de ilk zaman almaya üşendim.. evdeki tülbentle sildim durdum..hiç almadı o beyazlıkları,çok da uzun sürdü...bence siz de doktorunuza danışın derim..


perihan

Ben de nazik nazik siliyordum beyazlıkları düzelmiyordu, doktorum kazır gibi silmem gerektiğini söyledi. Gazlı bezi işaret parmağıma doladım, hafifçe nemlendirdim, karbonata batırdım ve bastıra bastıra sildim. Mikostatin isimli bir ilaç vermişti doktor, üstüne de onu kullandım, o şekilde temizlendi.ritalar

işaret parmağın ne kadar da inceymiş perihancım. 8) .

ben de gazlı bezi papix e dolayıp karboatlı su bile kazıyodum sonra mikostatin veriyordum. kısa zamanda geçirdi.


esilammm

arkadaşlar çok  teşekkür ederim..Umarım biran önce geçer kızımız yaraları..yavrum aç kalacak..


perihan

Sayın ritalar, gayet dolma parmaklı biriyim :Deylembulut

Perihan, oğlumda da pamukçuk olmuş ama çok arkalarda, damağının sol ve sağ arkalarında, oraları nasıl temizleyebilirim, Demir'in ağzının neresindeydi? Birde bu mikostatini günde kaç kez kullandınız?


Elif_Ezel

Bizde ilk zamanlar çok yaşadık bu sorunu perihanın yaptığı gbi yaptım bende. Ağzını günde 2 kez karbonatlı suyla kazırgbi temizledikten sonra mikostatini sürdüm azaldı . Bir gün vardı bir gün yoktu bi süre böyle devam etti .Sonra bi baktım yokolmuş sanırım bebek yutkunmakta profesyonelleştikçe geçiyor. Bu arada ben her emzirmeden sonra çay kaşığıyla su verdimCevaplamak için Üye ol