İznim bitiyo,işe başlıcam, bebeğime k.v. Bakıcak

burakgokce soruyor: 4

şu anda ücretsiz iznimdeyim ve 1,5 ay kaldı. Başkalarına göre daha var ama benim için bitmek üzere :(( annem uzakta ve oğluma kayınvalidem bakıcak. çok seviyolar iyi hoş da abartılı malesef kendi çocuğu sanıyo (ya da bana öyle geliyo bilmiyorum). düşünün daha lohusayım bebeğim 15 günlük filan tartışma geçti aramızda. bana sadece emzirdiğimde veriyodu o da istemeyerek ve durmadan sütün az diyip duruyodu. Kuzumun doğum lekelerini görüp göğsün değmiştir ondan olmuştur dedi.Bi gün yine geldiğinde bebeğimin gözü çapaklanmıştı yine göğsün değmiştir ondandır diyince dayanamadım hayır ondan değil dedim. Ne zaman çocuğumda bişe görsen ondan olmuştur filan derken bırakmıyosun anneliğimi yaşayayım dedim ona, kıyameti kopardı ve annemde vardı burda. Bana demediğini bırakmadı, eşime bire bin katıp anlattı ve biz ayrılma aşamasına geldik neredeyse. neyse uzatmayım, zorla bizi barıştırdı eşim sırf bitmesin diye barıştım ne kadar barışmak denirse. Şimdi benimle hiçbişe olmamış gibi konuşuyo ama laf sokmalar devam tabi, eşimle biraz paylaşmak istediğimde suçlu sensin yok aileme soğuksun,... beni anlamıyo, kendi ailemede fazla anlatıp üzmek istemiyorum onları, öyle doluyumki şimdi karaları bağlıyorum işe başlıcam ve o bakıcak bebeğime. Resmen paronayak oldum çocuğumu benden soğuturmu, ya onları ister bana gelmezse yavrum. Zaten yapı olarak çekingen biriyim öyle hazırcevap olamıyorum bi türlü, bişe desemde suçlu hemen ben oluyorum çünkü lafı dolandıramıyorum. Ama o çaktırmadan diceği herşeyi diyo. İmkanım olsaydı işi bırakırdım sırf onun yüzünden ama maddi yönden başlamam lazım malesef. Paylaşmak istedim daha yazsam bitiremem...

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


nury

Seni o kadar çok iyi anlıyorumki çalışan her anne senin yaşadığın duyguları yaşıyor en azından ben yaşadım.Benim çocğuma bakıcı baktı allah razı olsun iyi bir bakıcımız vardı ama ben acaba onumu daha çok sever gece onumu ister kaygılarını çok yaşadım.Hiçde öyle olmuyor çocuk için annenin yeri hep ayrı.Kayınvalide olayına da gelince ister kayınvaliden baksın ister bakıcı baksın illaki sorunlar yaşıycaksın, tek fark bakıcı bakınca müdahale edebiliyorsun ama kayınvalideye edemiyorsun.Çünkü onlar çok bilirler torunlarını çok seviyorlar eminim ama bu sevgi gözlerini kör ediyor ve onu doğuranın kendileri olmadığını unutuyorlar zorlu bir süreç yaşayacakların ama göz açıp kapayana dek geçiyor benim oğlum şimdi kreşe gidiyor çok rahatım şimdi.Bir şey daha söyliyeyim bebek şimdi daha çok küçük emzirmesen senin kucağına bile vermiyor ya; bebek büyünce eğer sen yanındaysan zaten hep seni isteyecek :) Şimdiden ALLAH kolaylık versin sana sabırla sende üstesinden geleceksin..


Eminik

kesinlikle işe dönmelisin bence. şimdi değilse de en geç 1 yaşında. evde kaldıkça psikolojin bozulur aynı şeyleri düşünmekten. bir şey yapamayınca, gerekli cevabı veremeyince, istediğin, beklediğin ilgiyi, saygıyı bulamayınca kendini yıpratırsın. dediğin gibi onlar ilk heves böylelerdir. sen işteyken onlar hevesini alır sen de işten gelince rahat edersin.
ve inan bir bakıcıdan çok daha iyi bakarlar, gerçekten sevgi verirler bebeğine :)
bir de biz de kızımız ilk doğduğunda çok kıskanırdık onu, birinin onu kucağına almasına, öpmesine dayanamazdık :) misafir gelse öpse filan gittiklerinde dayanamaz yıkardık:) zamanla geçiyor bunlar. sevgisi geçmiyor elbet ama bu durumlar gittikçe azalıyor.
ayrıca bebişim için güzel dileklerin için teşekkürler..


burakgokce

onlara bi laf demeye gelmiyo zaten, herşey zorlarına gidiyo hemen yanlış anlıyolar savunmaya geçiyolar. sizlerin dediği gibi bebeğimin beni istediği günleri görücem inşallah.İşe başlamak zorundayım istemesem de borclarımızın altından esim kalkamaz daha fazla ve arkadaslarımla allahtan aram iyi onlar bana iyi geliyo. gercekten evde kalınca sürekli bunalım takılan biri oldum oğluma yansıtmaktan korkuyorum. işe gidince az vakit geçiricem diye üzülüyorum. çalışan anne olmak gercekten zor. Bunu paylaşmak da gerçekten iyi geldi bana. Sizin gibi annelerden bişeyleri duymak daha teselli edici benim için.


annekuzu

ya sen yazmışsın ya durumum olsa çalışmam diye.
o zamanda çalıştırırlar merak etme
kendileri bakmak için.
böyle annelik mi olur benim bebeğim 2 aylıktı bıraktığımda. ağlayarak koşarak geliyodum eve. herkez yolda bana bakıyodu zırıl zırıl ağlıyodum.
aslında annelik hakkını bize verseler
benim k.v emekli şimdi gezse tozsa
bebeğimi bana verse ben baksam :)
Cevaplamak için Üye ol