Bebek devam sütü önerisi

Afitab soruyor: 4

Merhabalar. 16 aylık bebeğimi emzirmeyi bıraktım .Süt ve süt ürünlerinden hiçbirini tüketmiyor . Ben de yaşına uygun en besleyici devam sütünü araştırıyorum .Fazla bilgim olmadığı için deneyimli annelerden yardım bekliyorum .

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Nurcancan

merhaba, hiç bir süt ve süt ürünü tüketmiyor demişsiniz.. şimdi bu alacağınızı içecek mi ki :) yani ben kendi kızımdan yola çıkarak diyebilirim ki "içmeyebilir" sıkmayın canınızı :) ben peynir ve yoğurdu yediklerinin içine anlamayacağı şekilde katarak buldum bir yol.. tereyağlı yumurtayı bol peynirli yapıyorum, pankekin içine yoğurt ve peynir dayıyorum, yoğurtlu çorba yapıyorum. belki meyveli smoothie falan da yapabilirsiniz.. (yoğurt-meyve-bal veya pekmez ile mesela). hatta bu karışımı dondurup dondurma olarak da verebilirsiniz :)


Afitab

O şekilde ben de yediklerine katıyorum .Yalnız  ne kadar yeterli olacağını bilemiyorum o yüzden de devam sütlerinin tadını bilmediğim için belki farklı gelir  de  içirebilirim diye düşündüm.:)Önerileriniz için teşekkür ediyorum .


Nurcancan

devam sütlerinin tadına çok baktım da, normal sütten çok çok farklı değiller..bence daha kötüler ama her bebeğe göre değişir sanki.. devam sütlerinde Hipp ve Golden Goat markalarına güveniyorum ben. içerikleri daha temiz diye.. instagram kullanıyorsanız gidadedektifi hesabı var. iki sene kadar önce pek çok devam sütünü mercek altına aldı (#gddevamsütleri hastagi ile bulabilirsiniz) . içinize sinen devam sütlerinden deneyin isterseniz

yemiyorlarsa da valla büyüyolar bi şekilde :) çocukluğundan beri ağzına peynir - yumurta koymamış bir arkadaşım var mesela :) ara ara kan tahlilleri yaptırıp vitamin değerlerine de baktırabilirsiniz.. 


tuanakcay

tüm bebek markalarına hakimim, hangisinde zararlı malzeme var hangisinde yok çok iyi biliyorum çünkü bir markayla çalışmıştım zamanında. Bu nedenle size önerebileceğim en iyi markanın Humana olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Bebeğiniz için en iyisi Humana 3 ü kullanmak olacaktır.  Çünkü Humana, toplama süt kullanmadan kendi çiftliklerindeki sütü en taze şekilde mamaya çeviren tek markadır. 600 farklı kontrolden geçirir sütleri ve en sonunda mamaya dönüştürülür bunların hepsi 48 saatte yapılır. Cevaplamak için Üye ol