yatma pozisyonu

accemianne soruyor: 6

selamlar,
kızım 3.5 aylık ve doğduğundan beri istediğim yöne yatıramadım. ne yaptıysam başını istediği tarafa dönüyor. sıklıkla sağına yatıyor ve kafasın yamuldu. bana öneride bulunursanız çok sevinirim. ne yaptıysam işe yaramadı :( kolay gelsin

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


havin

benim çocuklarında küçükken öyleydi. bu yüzden yatırılken hangi yönde yatmasını istiyorsam hafifçe diğer tarafın yanına testekleyici yastık vs.. koyarak hafif yan dönmesini sağlıyordum.

 böylelikle diğer tarafa dönemiyorduOzlemdoruk

ben kızım 2 aylıkken dediğiniz yastıktan kullandım. daha doğrusu kullanamadım. tüm denemelerimde kızım yastıkla sırtüstü dönmeyi başardı. 3,5 aylık bebek zaten  o yastığı ezer geçer gibime geliyo:))


gulsum

ozlemdorukcum, ben senin kıza değil accemiannenin kızına önermiştim yastığı


Ozlemdoruk

soruyu accemianne sorduğuna göre cevabı O'na önermeniz normal zaten. ben de yastık ile ilgili anılarımı sizinle değil accemianne ile paylaştım zaten.


accemianne

önerileriniz için çok teşekkür ederim.
yastığı keşke en başta kullansaydım, bıraz geç kaldığımı düşünüyorum. ama yıne de alıp deneyeceğim. işe yarayıp yaramadığını göreceğim.
 kızım  doğduktan 10-15 gün sonra başını bedenini çevirmeye başladı. yönlendirdiğimde huzursuzlandı ben de o huzursuzlanıyor diye ısrarcı olmadım. 
başka önerileri olan varsa öğrenmek isterim. bir de merak ettiğim bir şey var. baş şekli kendinden düzelmıyor mu,gözlemliyorum bir çok çocuğun kafası gayet düzgün. herkes dikkatlimi davranıyor yoksa beyin büyüdükçe ve şekil aldıkça düzelme oluyor mu? bir diğer merak ettiğim şey ise; ne zmana kadar sürüyor bu yumuşaklık. ne zamana kadar baş son şeklini alabiliyor. 3.5 ay çok mu geç bir zaman.
kolaylıklar diliyorumCevaplamak için Üye ol