11 kilo olan oğlum için KANGURU almalı mıyım?

ema soruyor: 10

 Oğlum 8 aylık ama 11 kilo (doğum kilosu 4.140 gr) Dışarı çıktığımızda arabası yerine sürekli kucağımda olmak istiyor ve ben çok yoruluyorum bu nedenle dışarı çıkmak bile istemiyorum artık.Ne yaptımsa arabasının içinde durduramıyorum.Kanguru almayı hep düşündüm; ama baştan beri tombik olduğu için belimi çok yoracağını ve uzun süre kullanamayacağımı düşünerek almaktan vazgeçtim.Şimdi ise sırtımda taşımanın beni kucağımda taşımaktan  daha az yoracağını düşünerek ergo baby kanguru almak istiyorum (araştırmalarım sonucu bu markada karar kıldım) sizce almalı mıyım? Kanguru kullanan anneler ne kadar kiloya kadar kanguru kullanabildiler ? rahatlığı nasıl? Bu kilodan sonra bu kadar para vermeye değecek mi? 

Tecrübeleriniz benim için çok değerli cevap yazan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

(Şunu belirtmek istiyorum belimle ilgili bir sıkıntım yok)

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ajlan

maşallah öncelikle
sürekli kucağında taşıyorsan kanguru kolaylık olabilir ama 12 kg sanırım max taşıma kapasiteleri yani 1 yada 2 ay kullanabilirsin daha da ağırlaştığında sana yazık


ema

ergo babynin taşıma kapasitesi 15 kg tercih etme nedenlerimden biride bu.Uzun süre kullanabilirim diye ama yürümeye başlayınca kucak istemiyorlarmış:)))Böylede olursa boşa alırım diye düşünüyorum.Hala emeklemiyor tombik olduğu için ve bütün gün kucağımda..


lilacblue

Ben 4. aydan beri ergo baby kullanıyorum. 8 aylıkken 10 kg dı şu anda 12. Oğlumla birlikte toplamda en az 10 kez uçak yolculuğu yaptık. Ergo baby olmasa napardım bilmiyorum. Ha bir de 1 yasından beri yürüyor ama hala çok kucak ister.


SelmaOnurEmre

Erkek çocuklarına yürüteç ve kanguru pek önermiyorlar diye ben almamıştım. Çok uzun süre kalmazsa sorun olmayabilir tabii. Bu arada maşşallah tosuna:))


ema

ilacblue  kilosunun fazla artmadığını duyunca sizin bebeşin benimde içimde bir umut belirdi daha fazla kilo almasın ne olur:)))

ulkeryildizi  bu konuyu hiç bilmiyordum söylediğiniz iyi oldu...ayberke

Bende tavsiye etmem.Zaten ağır bebeğiniz.Birde bel ağrısı eklenir size.Birde önümüz yaz yazın kangurlar terletiyor vucut vucuda bide daha çok terleme oluyor.


ema

aishwarya emziriyorum halen ilk 6 ay anne sütü aldı yemek çok yemiyor sık sık emiyor.

Diyet yaptırmak yerine hareketlerini artırıyorum.Ellerinden tutup hol boyunca geziniyoruz günde 10 dk filan.


ema

ayberke yaza daha 6 ay var ben o zamana kadar boyun fıtığı olmasam iyidir:.)))))polen

ergobaby benim de ilgimi çekti,kullanan anneler hadi fikir verin bize,kaç yaşına ,kaç kiloya kadar kullandınız?


fistikcik

Ergo baby kullanmadım, bizimki Baby Bjorn (ve tabii kızım henüz 11 kilo değil, 8,5 kilo civarında). Uzun süre taşıdığım zaman belime değil ama omuzlarıma ciddi derecede yük biniyor. Ama yine de kullanıyorum çünkü buradaki uzun süreden kasıt 1 saatten fazla olunca mesela. Yoksa daha kısa sürelerde hayat kurtarıcı oluyor. Başka türlü kızımı değil bir saat, yarım saat dahi taşıyamıyorum artık kucakta. Bence ya Ergo Baby ya da Sling alın, faydasını görürsünüz. Bu ayda hangi slingin uygun olacağını Nurturia annelerinden Hülya hanıma sorabilirsiniz. .com'dan iletişme geçerseniz sorunuzu yanıtlar.Cevaplamak için Üye ol