11 kilo olan oğlum için KANGURU almalı mıyım?

ema soruyor: 7

 Oğlum 8 aylık ama 11 kilo (doğum kilosu 4.140 gr) Dışarı çıktığımızda arabası yerine sürekli kucağımda olmak istiyor ve ben çok yoruluyorum bu nedenle dışarı çıkmak bile istemiyorum artık.Ne yaptımsa arabasının içinde durduramıyorum.Kanguru almayı hep düşündüm; ama baştan beri tombik olduğu için belimi çok yoracağını ve uzun süre kullanamayacağımı düşünerek almaktan vazgeçtim.Şimdi ise sırtımda taşımanın beni kucağımda taşımaktan  daha az yoracağını düşünerek ergo baby kanguru almak istiyorum (araştırmalarım sonucu bu markada karar kıldım) sizce almalı mıyım? Kanguru kullanan anneler ne kadar kiloya kadar kanguru kullanabildiler ? rahatlığı nasıl? Bu kilodan sonra bu kadar para vermeye değecek mi? 

Tecrübeleriniz benim için çok değerli cevap yazan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

(Şunu belirtmek istiyorum belimle ilgili bir sıkıntım yok)

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


ema


aishwarya Aynen bende yürüyecekte rahat ederim diye bekliyorum ama yürüyünce çok meraklı oluyorlarmış her yeri açıp bakıyorlar karıştırıyorlaşmış ve hiç aklına gelmeyecekler işler yapıyorlamış yani anlayacan daha fazla yorulmak demek:))) Karadenizli bir kadın olmanın verdiği güç olsa gerek gerçekten dayanılacak gibi değil sürekli kucağında olması.


ema

fistikcik verdiğin bilgi için tşk ederim.Siteye bakmıştım ürünlerle ilgili detaylı açıklama ve ürünlerin karşılaştırması var ben çok faydalı buldum ama hülya hanımla iletişime geçicem..


mmmmm

kanguru degil slingi oneririm. hem beliniz hem bebeginiz icin yururken bebegin sallanmamasi lazim. ne alirsaniz alin bebegi dogru yerlestirmeye ozen gosterin. ingilizce link vermekten nefret etsem de bebegi dogru pozisyonda tasimak icin bir link gonderiyorum: http://ecochildsplay.com/2012/01/31/slings-car-seats-baby-wearing-and-the-risk-of-hip-dysplasia/

resimlerde detayli dogru ve yanlis olarak aciklanmis, yani yaziyi okumaya bile gerek yok.


ema


mmmmm Linki inceledim güzel bilgiler var dikkate alıcam teşekkür ederim paylaşım için.


polen

ema senin açtığın konuyla gaza geldim,Hülya hanımla görüşüp ergo kanguru siparişimi verdim.kızım gezmeye bayılıyor,ama kucakta malesef.bu durum ikimizi de helak ediyor.eşim de netteki yorumları görünce gazladı beni,aldım.gelmesini bekliyorum.ama benim kızım 9,5 kilo. bir de meitai sling var o da çok hoşuma gitti,ama kendim yapmayı deneyeceğim onu.ergobaby gelince ve deneyince buraya yazarım.


ema

oooo çok sevindim hayırlı olur inşallah bebeğinle güle güle az zahmetli gezersiniz inşallah:))Güzel haberlerini bekliyorum.


polen

ema senin açtığın konuyla gaza gelip araştırıp aldım ergobaby kanguruyu.bugün elime geçti.denedik.şimdilik memnun kaldık.kızım içinde ağlamadan oturdu. hatta 45 dk uyudu bile.ben de rahat rahat dolaştım.
Cevaplamak için Üye ol