El,ayak ve ağız hastalığı

ipekkusgoz soruyor: 10

Bu hastalığı tecrübe eden var mı?.Bugün oğluma bu teşhisi koydu doktoru.

Bu soruyu cevapla


46 Cevap


kereminannesii

benim oğlumda 7 aylık ve bikaç gün önce ateş yükselmesiyle ortaya çıktı bu hastalık.doktora gidince el ayak hastalığı olduğunu öyledi.el ve ayaklarında bez bölgesinde ulu kabarcıklar döküntüler oluştu.tabi düşmeyen ateş:( ateşi 2 günde anca düştü şimdi daha iyi.döküntğler kurumaya başladı.ama kötü görünüyor:( ilacı da yokmuş bekliyoruz artık geçsin diye.bu hastalığı geçirenler varsa döküntüler ne kadar zamanda kayboluyor cevaplarsanız sevinirim.


ipekkusgoz

kereminannesi (ben de bir kerem'in annesi olarak:))) )geçmiş olsun diyorum öncelikle.Bir haftaya kalmaz geçer.


kereminannesii

:))) ipekkusgöz demek oğullarımız adaş :)) benim gibi çok kişide olduğunu görünce biraz içim rahatladı.cevabın için teşekkür edrim.Allah hepimizin evlatlarına sağlık versin amin.


nurus

çok geçmiş olsun.yok korkmayın pek iz kalmıyor.hele ki şimdi güneş ışığı bol bol alıyor çocuklar.kızımın poposunda biraz leke kaldı malum ; ışık görmüyor..biz hemen öncesinde su çiçeği geçirmiş olarak ; onun bile izleri kalmıyor diyebilirim.su çiçeğine oranla çok daha hafif bir hastalık.tam da kreş hastalığı.artık kreşe rahatça gönderebiliriz....:))))))


  1-2 ay sonra el ve ayak tırnaklarında oluşabilecek deformasyon,kırılma ve özellikle tırnak düşmelerine dikkat edin.gidiyorsanız doktorunuzdan buna karşı bir ön tedbir olarak vitamin şurubu isteyebilirsiniz..


kereminannesii

el ve ayak parmaklarında çıkmadı hani tırnaklarını etkileyecek kadar yinede etkilermi tırnakları dersinşiz?????nurus

inşallah siz öyle birşeyle karşılaşmazsınız.ama eğer olursa da sebebi bu hastalık.


ipekkusgoz

Hem pekmez hem şurup demişsiniz denizv.Pekmezi aktardan şurubu eczaneden mi aldınız.ikisini birden mi kullanıyorsunuz yoksa birini mi tercih ettiniz.


nurus

pekmez bu sıcakta dokunmaz mı acaba..


ben almaya gittim,aktar yakın bir tanıdığımız illaki vermem dedi.bu sıcakta verme o kadar ağır şeyi havalar biraz normale dönsün bekle deyince almadım vermedin..

acaba kullanırken dikkat mi etsek ??lawinya

biz ikinci kez geçiriyoruz bu hastalığı.benim oğlum 1,5 yaşında. evet ilacı ve aşısı yokmuş.galiba çin haslığıymış bu.ilk iki gün ateşi düşmüyor.en çok ağzındaki ve boğazındaki yaralar  acıdığı için çok ağlıyor.elimden hiç bişey gelmediği için bende psikolojik olarak çok sıkıntı yaşıyorum.1 hafta-10 gün boyunca döküntüleri devam ediyor.4 günden sonra döküntüler seyrelmeye ve kurumaya başlıyor.zor bir hastalık en zor yanıda tedavisinin olmaması.bu dönemde bebeğinizin en büyük ilacı annesinin ilgisi ve şefkati.geçmiş olsun.allah hepimizin yardımcısı olsun.


nurus

nasıl yani?? 2 .kez mi geçiriyorsunuz?? doktorun teşhisi mi bu ?? çünkü bu hastalık , su çiçeği gibi kabakulak,kızıl,kızamık gibi bir kez geçirilince bağışıklık kazanılan hastalıklardan. 


acaba ilki veya 2.si  su çiçeği olmasın?? çünkü çok benzer birbirine bu hastalık.virüsleri kardeş gibi.o kadar yani..Cevaplamak için Üye ol