tecrübeli anneler hadi paylaşalım

gokalpileseyrialem soruyor: 2

bebeklerimiz için ilk doğduğundan 1 yaşına kadar nelere ihtiyacı olduğu,muhakkak almamız gereken şeyleri sorup bilgilerimizi paylaşıyoruz.Benim merak ettiğim aldığımız ilgi duyduğumuz ama gereksiz olduğunu gördüğümüz şeyler neler?Böylece hamile olan yada daha ileriki aylarda bebeği olan annelere bir nebze yararımız dokunur.
Önce benden bir kaç örnek:
- yenidoğan bebek bezi 1 numara 1 paketten fazla almamalı.
- bebek telsizi eviniz birden fazla katlı değilse ilk ihtiyaçlar içinde almayın bebek kendini rahatlıkla duyurabiliyor.
- yürüteç elzem değil olmadanda bebek yürüyor üstelik hem uzmanlar uygun bulmuyor hem bebek çok oyalanmıyor hemde yer kaplıyor
-hantal bebek arabası almayın mümkünse ilk 6 ay için anakucağı tarzı varsa tek tip sonraki aylar için şemsiye puset denen taşınması kolay tarzda hafif arabaları tercih edin.
-imkanınız varsa araba anakucağı değilde ev tipi ana kucağı alın evde çok rahat ediyorsunuz emekleyene kadar kullanabiliyor böylece yanınızda uyuması bile sıkıntı olmuyor.
bakalım sizden neler gelicek.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


selencem

sling alınabilir, ben bilmiyordum, kanguru almıştım, içinde yamuldu, benim de belim ağrıdı, rahat edemedik. bilsem sling kullanırdım. hamilelikte bebek ufak gidiyorsa tiny baby bodylerden almak gerek, newbornlar çok büyük olmuştu oğluma. bir anda kriz şeklinde yüzlerce süt saklama torbaları ve kapları almalaya gerek yok, süt az oldu mu çöp oluyor hepsi. gerçi kapları katı gıdaya geçince kullandık.
Cevaplamak için Üye ol