kreşe erkenmi başladım acaba içim bir türlü rahat değil:(

nurturia soruyor: 8

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


selenn

merhaba karmira
15 aylık başladı oğlum ama tatil nedeniyle 1 aydır gitmiyor eylülde kısmetse yine başlıycak 3 yarım gün (2 saat uyku 2 saat oyun )gidiyor.yaklaşık 2 hafta bırakırken ağladı biraz zorladı ama alırken hiç sorun yoktu öğr. öpücüğünü atıp alıyodum 2 haftanın sonunda tamamen sorunsuz devam etti çok şükür.önemli olan senin kararlı olman ama oğlumu izlerken ben çok keyifli olduğunu görüyordum.acaba kreşte sorun olabilirmi?5 yarım gün gidiyosa alışma devresinde 3e düşürebilirsin bence...


AOA

Merhabalar.. Kreşe alışma süreci bazı çocuklarda 1 ayı buluyor. Benim oğlum 40 aylık ve biz de 3 haftadır haftada 3 yarım gün şeklinde gidiyoruz. Benim oğlum da başlarda istemedi ama sonradan daha iyi oldu. Hala arada ağlıyormuş ama kararlı omak çok önemli. Bir de seçtiğiniz kreşin doğru karar mı olup olmadığını aslında hissediyorsunuz. Mesela benim oğlum ağlıyor ama biliyorum ki öğretmenleri ya da kreşi iyi, hissediyorum en azından. Çünkü giderken de dönerken de mutlu. Orda da alışık olmadığı bir ortam o yüzden istemiyor diye düşünüyorum. Istanbul'da nerdesiniz siz, hangi kreştesiniz?


selenn

bencede eve yakın olması en doğru seçim şu an küçükler nede olsa. oğlumda sınıfın en küçüğü geneli 2.5 -3yaş arası ama zaten kendinden büyüklerle daha iyi anlaşıyorlar.bence biraz daha bekle.hal hareketlerinin değişmesi bence çok normal farklı bi ortamda vakit geçirmeye başlıyor çünkü.alışması adına ilk günlerini daha kısa tutabilirsin bende öle yaptım.her çocuk malesef bir olmuyo cnm ama öğretmenine oğlunun hoşlandığı şeyleri söyleyip bi süre bu şekilde oynamasını,oyalamasını rica edebilirsin bide evinde en sevdiği oyuncağıyla kreşe göndermeyi dene cnm bu onlara güven veriyo:)


selenn

canım bana sorarsan kreşte sorun var gibi yine sen bilirsin tabi ama anlattığına göre benim içime sinmedi ne demek almıyorlar ya ben istediğim zaman giriyorum evet bazen bizimde tel açıyolar müsaitmisiniz die çünki hikaye zamanı vs. var ama mesala alırkende kapıda uzunca bana gününü anlatıyordu hiç sıkılmadan öğrt.yeme, uyku vs.çocuklar genelde bu tür ortamlara adapte olurlar ama sana çok bağlı sanırım yada biraz eve kapanık mı büyüyor?umarım çabuk atlatır bu alışma sürecini ama pes etme derim büyüyünce daha zor oluyor...bebegimbuyuyor

Anaokula alıştımak için önce oyun gruplarını deneyebılırsınız.once haftada ıkı gun sonra 3 gun 5 gun derken kı bunlar gunde 2-3 saattir ,çocuklar daha kolay alışacaktır. Günde 4 saat 2 yaş için uzun bır süre. bızım oyun grubumuz 3 saat ama bız ıkı saatte yoruluyoruz ve dönüyoruz. Benım gozlemım bu ıkı uc saat ıçınde çocukla bırebır yoğun ılgı olduğundan  beyın gelişiminin en önemlı zamanı en verimli şekilde geçiyor. Uykusunu almış yemeğini yemiş çocuklar daha çabuk öğreniyorlar.Tavsıye ederim.


selenn

karmira çok sevindim:)


 Merve

yazılanları okudum da bence çocukların yaşı biraz ufak kreşe vermek için yani en azından ben şu an oğlumu buna hazır görmüyorum bir oyun grubuna versem bile gözlemleme şansım olmalı diye düşünüyorum bunu görmek en doğal hakkımız , eğer çalışmıyorsanız evdeyseniz çocuklar da mutsuz sa neden ısrar edıyorsunuz onları kreşe göndermek konusunda ?


 Merve

ohh  ne güzel 5 ayda çok şey değişmiş minik kuzunuzla daha mutlu günlere inşallah :)


Cevaplamak için Üye ol