Kayınvalidemden oğluma bakmasını istemek haksızlık mı olur?

eab soruyor: 10

Ben lise mezunu bi r anneyim.Bu yıl ygs ye girip 2 yıllık bir bölüm kazandım.Artık kendim için birşeyler yapam gerektiğini hissediyorum.SOrun şu ki oğluma bakabilecek kimse yok.Kayınvalidemle aynı apartmandayız ama oda diğer torununa bakıyor.zorlandığından bahsede hep.Acaba ondan bakmasını istemeli miyim? Yoksa haksızlık mı olur? Kendi ailemle aynı şehirde oturyoruz ama ulaşım birasz zor,3 vesayit o yüzden hergün gidip gelemem dedi annem.Zaten rahatrsızlıkları da var.Yoksa daha iyi hazırlanıp ileriki senelerde tekrarmı denemeliyim.hem oğlumda büyümüş olur. Sizce ne yapmalıyım çok karasız kaldım.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ipekkusgoz

Daha iyi hazırlanmak pek mümkün olmayabilir.Fikrinizi paylaşın.Bakabilirse bakarım der siz de ne yapayım diye düşünüp durmaktan kurtulmuş olursunuz.Bakamazsa da belki başka bir fikir verir.Diğer torun kaç yaşında.Eşinizin fikri ne?.Belki siz bir bakıcı bulsanız, kayınvalideniz de arada yoklar, içiniz rahat eder.Sizin ders programınıza göre belki haftada her gün tam gün gelmesi bile gerekmeyebilir.


eab

EŞim beni destekliyor.Diğer torun 2 yaşında olmak üzere.Oğlumu da seviyor. Peşinden çok ağlamıştır.Bakıcı tutmam pek mümkün değil.Sadece eşim  çalışıyor.İşe daha yeni girdi.Benim asıl tedirginliğim bugüen kadar birisinden birşey istemeden önce bin kere düşünürüm hayır cevabı almamk için.Bu durum da çok umutlu değilim ama yinede şansımı deneyeceğim bugün.


ipekkusgoz

Kendi kendinizi yiyeceğinize kayınvalidenizle paylaşın.Belki hayır cevabı alırsınız ama yanında bir de öneri gelir, kimbilir.Kuzenlerin arası nasıl?. Belki o torun oğlunuzu kıskanabilir babaannesi ona da baktığında.Böyle bir ihtimalde var k.valideniz kabul etse bile.


kapibara

Kime haksızlık yapacağınızı düşünüyorsunuz,kayınvalidenize mi?Neden haksızlık olsunki,diğer torununa bakıp sizinkine bakmaması size haksızlık olur gibi geliyor bana.Bakar bakmaz onu bilemem ancak siz düşüncenizi iletin ve bu konuda destek isteyin.Eğer altından kalkamayacağını düşünürse söyler zaten,şimdi söylemezseniz daha sonra isteseydin bakardım falan diyecektir eminim.Konuşun ona göre hayatınızı şekillendirirsiniz.  


eab

kuzenlerin araları iyiufak defek kıskanmalar var ama sorun olcak kadar değil.Daha önce hiç birşey yokken bile bakamayacağını çok defa ima etmişti kayınvalidem endişem bundan.smmm06

bence siz söylemeyin eşiniz çıtlatsın yani bakan olsa eşim okula gitcek gibilerinde zaten okulda tüm gün değildir gün içnde bikaç saat bakcaktır ama sanırım kayınvaldeniz diğer torundan dolayı baya bi yorulmuş çocuk bakmak o yaşta hiç kolay değil benim kendi annem bakıyor 32 aylık olmasına rağmen artık kreşe ver ben bakamıycam dedi onuda anlıyorum çünkü kolay değil ama eşiniz bi ağzını arasın sonuçta çalışmak gibi tam zamanlı değil istediğiniz ama şuda var hem 2 yaşında çocuk hem sizin bebeğiniz çok zor olur yani bakmak istesede bakamayabilir


ece_g

Ben kv den ya da anneden birşey istemenin haksızlık olduğunu düşünmüyorum sonuçta annelik karşılıksız yapılan birşey değil mi...

Üst katımda 85 yaşında bir teyze var oğlunun işleri bozulunca 3 tane evini satmış şimdi kirada ve bu oğlu zamanında karısından da boşanmış ve kadın 60 yaşından sonra bir de torun büyütmüş okutmuş..

Diyeceğim o ki eğitim fırsatını insan elinden kaçırmamalı sen hiç düşünme kv ne bir rica et,ders saatlerin uygun olur bakarsın,hocalarla konuşursun arada bir devamsızlık yaparsan da birşey demezler vs .

Yarın öbür gün çocuğun büyüdüğünde üni. mezunu bir annesi olacak ve herkese çocuk doğurduktan sonra nasıl da kariyer yaptığını anlatacaksınız..


eab

konuştum az önce.Bakamam dedi.Biraz büyüsün tekrar kazanırsın falan dedi. Ozamn kreşe de başlar bakarım dedi. Gitmeyi çok isterdim ama olmadı malesef.nnunnis

açık öğretimden okuma şansınız yok mu yada 2.ö ğretim en azından evden ders çalışırsınız yada 2.öğretimde eşiniz bakar işten gelince 2 sene çok değil ama sizde tekrar 2 sene sonra aynı istek kalır mı işte bu düşündürücü.umarım herşey gönlünüzce olur olumsuz bir karar almadan önce tüm ayrıntıları düşünün artık sınavları kazanmak bile çok zorken.


eab

EŞİm de açıköğretime başladı zaten.Eşim 2 vardiya çalışıyor.2. öğretim o yüzden yapamıyorum.Ders programı açıklansaydı belki bir şansım olurdu.Cevaplamak için Üye ol