Kayınvalidemden oğluma bakmasını istemek haksızlık mı olur?

eab soruyor: 5

Ben lise mezunu bi r anneyim.Bu yıl ygs ye girip 2 yıllık bir bölüm kazandım.Artık kendim için birşeyler yapam gerektiğini hissediyorum.SOrun şu ki oğluma bakabilecek kimse yok.Kayınvalidemle aynı apartmandayız ama oda diğer torununa bakıyor.zorlandığından bahsede hep.Acaba ondan bakmasını istemeli miyim? Yoksa haksızlık mı olur? Kendi ailemle aynı şehirde oturyoruz ama ulaşım birasz zor,3 vesayit o yüzden hergün gidip gelemem dedi annem.Zaten rahatrsızlıkları da var.Yoksa daha iyi hazırlanıp ileriki senelerde tekrarmı denemeliyim.hem oğlumda büyümüş olur. Sizce ne yapmalıyım çok karasız kaldım.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ipekkusgoz

En azından bakmak istemediği için değil, bakamayacağı için reddettmiş.Ve ilerisi için tüm umutlarınızı söndürmemiş.Yalnız ihavedream'in tavsiyesini kesinlikle yabana atmayın derim. Kaybedecek bir şeyiniz yoksa kaydınızı yaptırmakla ve işin ucunu bırakmamakla bir şey kaybetmetsiniz.


mert_mert

ben ilk başta işe başlayacağınızı anladım meğer okumak içinmiş..sorman hata canım yani sınavlara girerken ona bırakman veya herhangi gibi bir durumda bence ne mahsuru varki..k v yanındaki torunda ufak zr olabilir ama günde 2 saat bence hiçde sorun olmaz..bence kaydını yaptır erteleme hibirşeyi özellikle eğitim belki seneye başka birşey çıkar hem çoçuk büyüynce daha zor oluyor ...


kapibara

Bir toruna sürekli bakıp diğerini birkaç saat idare etmek istememesi çok sinir bozucu,zor olabilir,zorlanıyor olabilir doğrudur ama bir şekilde zorlanarakta olsa bir tanesine bakıyor,bir kaç saat sizide iadere edebilir.Siz kaydınızı mutlaka yaptırın,bu fırsatı kaçırmayaın çözüm bir şekilde bulunacaktır.


jildando

Okula kaydınızı yaptırıp sonra da dondurabilirsiniz, en azından hakkınızı kaybetmezsiniz, koşullar uygun olunca da başlarsınız.


alpine

Bizde de benzer bir durum yaşanmıştı. Kayınvalidem diğer toruna bakarken bizim bebek de geldi. Torunların arası tam 1 yaş. Oğlum 3 aylıkken işe başladım. Diğer torun da 15 aylıktı yani... Kayınvalidem sağolsun, bir kez bile 'Bakamam' demedi. Sadece iyi bakılmalarını, ilgi eksikliği olmasını istemezsek bir yardımcı tutmamızın daha iyi olacağını söyledi. Öyle de yaptık. Eşimin abisi v biz, bir bakıcı tuttuk. Parasını ortak ödedik. Çok şükür iyi de bakıldılar, büyüdüler.
Sizin bakıcı tutma durumunuz yoksa, 2 yaşındaki bir bebekle, sizin 6 aylık bebeğinizin birlikte bakılması kolay değil. Kayınvalide tek başına yeterli olamaz. En azından annaneleri de düşünerek, alternatif bir çözüm arayabilirsiniz. O da zor ama...
İnşallah hakkınızda hayırlısı olur. Kolaylıklar...
Cevaplamak için Üye ol