öksürürken kusma

velvele soruyor: 3

merhaba;
kızım pazartesinden beri hastageniz akıntısı hafif öksürükle başladı,1 gün ateşlendi geçti güzel yemeğini yedi ama dünden beri boğazına 1 lokma birşey girince ,1-2 yudum süt içince veya emizrirken hemen öksürmeye başlıyor aralıksız bu da onu kusturtuyor.1,5 gündür midesine doğru düzgün hiçbirşey girmedi bu yüzden çok üzülüyorum,öksürttüğü için de yemekleri reddediyor artık ,sıvı şeyler veriyorum sadece onu da istemiyor arada ılık su içiyor.ne yapacağımı şaşırdım ne kadar aç kalabilir ki?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sefemu

kızım benzer durumdaydı normalde 1 günde yediğini 1 haftada zor yedi.. sonra toparladı.. öksürüğü azaldıkça daha iyi oluyor..


dilrubaa

Zor biliyorum ama hastayken hicbir sey yiyemiyorlar uzulmemeye calisin. Cok oksurunce de ne yazik ki kusuyorlar, kizim da oyleydi. Duzeldikce yemeye baslayacak arayi kapatacaktir. Bu arada oksurukle ilgili doktora goturdunuz mu, cok baska sebepleri olabiliyor. Bi sefer bronsiolit olmustu kizim, o zaman farkli ilaclar gerekiyor.


velvele

teşekkürler,vucudu susuz kalacak ,kan şekeri düşecek diye korkuyorum ,18 saate kadar aç kalabiliyormuş bebekler bu yaşta,
ilk defa böyle oldu .insan endişeleniyor,insallah fazla uzun sürmez.işten eve gelince emdiği sütü de kustu.
doktoru da aradım emzirmeye devam et, bol sıvı ile takviye et dedi,ama süte bile ağzını açmıyor.bu saat oldu küçük bir parça ekmek içi ile kraker yedi kusmadan.arada ılık su veriyoruz azar azar içiyor.
öksürük devam ederse gideceğim mutlaka doktora.Cevaplamak için Üye ol